ח"כ איתן כבל: "אם יש משהו שהשפיע עלי בחיים, זה ספר מסילת-ישרים" • ראיון חג (וידאו)

כבל מחובר: אבי שיף התלווה לח"כ איתן כבל במסע אל ישיבת הנגב בה למד במשך שנה, ואל ציונו של ראש הישיבה הגר"י מאיר זצ"ל. כבל סיפר בגילוי לב נדיר על זיכרונותיו מהישיבה, על יחסו לדת ועל ההשפעה של ר' יששכר מאיר אפילו בימים אלו. וגם: על מי אמר כבל "הוא מתנהל כמו פיל בחנות חרסינה"? רמז: יאיר לפיד לא יאהב לשמוע את התשובה – צפו בוידאו

ח"כ איתן כבל (העבודה) מפורסם כאחד מחברי הכנסת היסודיים והמשפיעים במשכן. בנוסף לכישוריו הפרלמנטרים, כבל מוכר כבעל חוש הומור נדיר ויחסי אנוש מעולים, דבר המביא אפילו את יריביו הגדולים לרכוש לו הערכה רבה.

מה שפחות ידוע, זה הפרק הישיבתי בחייו. כבל, שמגיע מרקע דתי, למד במשך שנה שלמה בישיבת הנגב, וזכה ליחס קרוב מצד ראש הישיבה הגאון רבי יששכר מאיר זצוק"ל.

לכבוד חג הפסח הבעל"ט, ערכנו עם ח"כ כבל מסע להיכל הישיבה ולקברו של ראש הישיבה הגר"י מאיר זצ"ל.

במהלך המסע, התייחס כבל בפתיחות ובכנות לנושאים שעל סדר היום, והתרפק על הזכרונות מהימים ההם בישיבה.

כבל לומד

כבל סיפר על ימיו בישיבה: "יצאתי מפה עם מטען גדול מאוד, אני לא יכול לשכוח את לימוד המוסר פה, את לילות השבת ואת הלימוד בשעות הלילה. כל התקופה פה היתה רצופה בהתעלות".

ברגע של גילוי לב חשף כבל: "אם יש משהו שהשפיע עלי בחיים זה ה'מסילת-ישרים'.

איתן כבל מחזיק מסיילת ישרים

בדיעבד, שאלנו, אתה מצטער על הפרק הזה בחייך? כבל משיב: "חס וחלילה! להיפך, אם הייתי יכול הייתי מאריך את הפרק הזה יותר".

לא יכלנו שלא לבקש את התייחסותו לנושא חוק הגיוס, כבל: "אני תומך בגיוס חרדים, אבל בהידברות ובהדרגה. אני מתנגד לדרך של יש עתיד ויאיר לפיד. הם לא באים ממקום של להבין ולכבד את הציבור החרדי…היו תהליכים מאוד חיובים בציבור החרדי, אבל לפיד עם ההתנהלות שלו עצר אותם, הוא מתנהג כמו פיל בחנות חרסינה".

כבל על הסטנדר

באשר לעמדותיו והצבעותיו בנושאי דת ומדינה, אמר כבל: "אני אדם מאמין, אבל אני מחויב למשמעת של מפלגת העבודה. איפה שאני יכול אני עושה הכל כדי להיות חלק מהחרדים ולסייע להם".

בהמשך המסע הגענו לציונו של ראש ישיבת הנגב, הגאון רבי יששכר מאיר זצ"ל. כבל, שזכה לקרבתו, ספד לו: "הוא היה ציר מרכזי בישוב. עד היום הדמות שלו משפיעה עלי. אני לא יכול לומר ששיניתי החלטות בגללו, אבל המחשבה עליו תמיד נמצאת שם".

כבל על קבר רבי יששכר מאיר

צפו בוידאו המרתק

10 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שמתי לב שמה שבעיקר עניין אותו בישבה זה היה מוסרץאני האיתי ההפך

  מוישי |
  הגב
 2. מר כבל הבחירות עוד רחוקות.
  מסע הבחירות שאתה עושה הוא מגונה,
  רק לפני זמן קצר כיסחת לחרדים את הצורה פתאום אתה חוזר לישיבה
  מספיק עם הצביעות.
  פוליטיקה בגרוש.

  איתמר |
  הגב