כבר השנה: סמארטפון עם כפתורים בולטים

חידוש פורץ דרך בעולם הסמארטפונים – מסך מגע ממנו צצים על פי דרישה כפתורים בולטים


בתחילת שנת 2013 התבשרה הקהילה הטכנולוגית כי חברת Tactus פיתחה טכנולוגיה חדשנית להפעלת סמארטפונים ומסכי מגע, המאפשרת לאזורי הלחיצה וההקשה במסך להתרומם ולצוף, על מנת ליצור מקלדת גמישה, בעלת מקשים לחיצים שהם גם חלק ממסך המגע וגם נמצאים פיזית מעליו, כאשר כפתורי המקלדת משתנים ומתאימים את עצמם לתוכן המוצג על המסך ולהקלדה המבוקשת.

מסכי המגע הכוללים מקלדת צפה הוצגו לראשונה בתערוכת CES בלאס וגאס, ועל פי ההערכות צפויה החברה לשחרר במהלך שנת 2014 את הסמארטפון או הטאבלט הראשון שהוא בעל מקלדת צפה.

איך זה קורה?

מסך המגע של חברת Tactus משתמש בטכנולוגיה הקרויה "מיקרופלאודיקה" – "דחיסה" של נוזלים לתוך ממדים צרים. מסך המגע המדובר מכיל מתחת לאזור המגע העליון שיכבה דקה של חומר פולימרי גמיש למחצה. חומר זה זורם בתעלות ייעודיות מתחת למסך המגע וכאשר מופעלת אפשרות המקלדת הצפה, מוזרם יותר חומר לאזורים ייעודיים וכך מתרוממים אזורים מסוימים במסך.

אחד החסרונות הבולטים של מסכים שטוחים – מקלדת לא נוחה

השימוש בסמארטפון ובטאבלט שינה את עולם הגאדג'טים במהירות וללא היכר. עם זאת, אחד מהחסרונות הבולטים של משתמשי הסמארטפונים והטאבלטים הממוצעים שקשה להתרגל למקלדת השטוחה, שבה לא ברור איפה מתחיל כפתור אחד ונגמר כפתור אחר.
הצפי הוא שמקלדת צפה, שבה מורם אזור מוגדר ומתוחם עבור כל כפתור, תשפר משמעותית גם את נוחות התפעול של הסמארטפונים / טאבלטים וגם תפחית את שגיאות ההקלדה הנפוצים כל כך בשל השימוש במסך שטוח ללא גבולות לכל כפתור.

רמת קושי מתכווננת

המקלדת הצפה "מתרוממת" ממסך שטוח לגמרי במצב שבו המשתמש מבקש להקליד תוכן (בדיוק במצבים שבהם אנחנו רגילים שמקלדת שטוחה מופיעה על המסך). הכפתורים מרגישים כמו בועיות של נוזל בגובה של כמילימטר מעל המסך. מסך המגע צפוי לאפשר לכל משתמש לקבוע בעצמו את רמת הרכות והקושי לכפתורי המקלדת הצפה. על פי התצורה שנקבעה, יוזרם החומר אל אזורי הלחיצה בלחץ רב או מועט.

ההיסטוריה של המקלדת הצפה

כבר בשנת 2012 התבשרנו על המקלדת הצפה של Tactus, אולם מאז נאלצה החברה להתגבר על מספר כשלים בפיתוח, למשל גמישות המיקום של המקלדת הצפה (לדוגמה, במוצר הראשוני שפותח לא היה ניתן לבחור בשימוש אופקי או אנכי במכשיר), והרעשים הנוצרים מלחיצה על בועית החומר, שלא היו נעימים למשתמש.

מה יש כרגע?

Tactus מציעה כרגע תמיכה במקלדות המובנות של טאבלטים וסמארטפונים, אולם בראיון שהתקיים בתערוכת CES עם מנכ"ל החברה מר קרייג סייסלה, הוא סיפר על תכניות פיתוח שיאפשרו התאמה של מקלדות ייחודיות לכל אפליקציה או התקן, משחקים, סביבות עבודה, וכדומה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.