"כבר יומיים שאני לא מברך ולא מתפלל" (הקלטה)

אביו של הילד נתנאל וענונו ז"ל מספר בראיון מיוחד על קבלת הבשורה המרה, הפרידה מהבן, הבכי והגעגועים. האזינו

הטיול שהסתיים בטרגדיה: חיים וענונו, אביו של הילד נתנאל יהודה שטבע למוות במהלך טיול, מספר בראיון ל'קול ברמה' על הרגעים הכואבים וההתמודדות הקשה.

האזינו לראיון המלא באדיבות רדיו 'קול ברמה'

"שלוש לפנות בוקר אחרי שהסבירו לי שלא הצליחו להחיות אותו, נישקתי אותו ואמרתי לו שזה לא בסדר שהוא הלך לפני. אני לא יודע מה הלך שם אבל רוב הסיכויים שזה חוסר אחריות. חבל שהורים לא השתתפו בנסיעה הזאת", סיפר האב בראיון.

בהמשך, הדגיש האב השכול: "אני לא מאשים את הרבנים והמלמדים, אבל חבל שככה מתעכבים הדברים. אני רוצה שהילד שלי יגיע למיטה שלו, ועדיין מעכבים אותי ויש דיון בבג"צ על ניתוח הגופה ואני לא מעוניין בזה כי ההלכה אומרת שאסור, אני כבר יומיים לא מברך ולא מתפלל".

בסיום הראיון אמר האב: "האמא לקחה את זה יותר קשה ממני, היא בהריון בחודש שביעי, הגיעו מהעירייה של בית שמש עובדת סוציאלית ובישרה לה את זה. נסעתי עם אבא שלי לזהות אותו ולהיפרד ממנו, חיבקתי אותו ונישקתי אותו וזהו. כולנו מתגעגעים אליו, כל הילדים והמשפחה שלי בוכים. כולם אהבו אותו".

אמש דיווחנו כי המשטרה עצרה לחקירה את המציל שעבד בבריכה בחצור הגלילית, שם טבע למוות הילד החרי תושב בית שמש כבן 12. הוא נחקר באזהרה בתחנת ירדן והבוקר תבקש המשטרה להאריך את מעצרו בבית משפט השלום בקריית שמונה.

כזכור, נתנאל וענונו, ילד חרדי תושב בית שמש שנסע יחד עם תלמידי כיתתו לטיול לעבר הצפון טבע למוות בבריכה ביישוב חצור הגלילית. בבית החולים זיו שבצפת נקבע מותו לאחר שפרמדיקים של מד"א ואיחוד הצלה ביצעו בו פעולות החייאה ופינו אותו לבית החולים, שם ניסו הרופאים להיאבק על חייו.

על פי העדויות חבריו של הילד שהחלו להתארגן ליציאה מהבריכה גילו לפתע את אחד מחבריהם מוטל ללא תזוזה בקרקעית הבריכה, ומייד הזעיקו את כוחות ההצלה. סמוך לשעה 21:10 התקבל במוקד מד"א מרחב ירדן דיווח על ילד שנמשה מהמים בבריכה המקומית של המועצה לאחר שככל הנראה טבע. צוות פרמדיקים שהוזעק למקום זיהה כי הילד אינו נושם והחל לבצע בו פעולות החייאה מתקדמות.

משה גולדברג מתנדב מיחידת האופנועים של איחוד הצלה סיפר: "כשהגעתי למקום הילד שטבע היה ללא הכרה לאחר שנמשה מהמים ע"י המציל, יחד עם מתנדבים נוספים ביצענו פעולות החייאה מתקדמות כולל מתן שוקים חשמליים וכשחזר דופק הוא פונה בניידת טיפול נמרץ לבית החולים זיו בצפת כשמצבו מוגדר קשה, נמסר לנו כי הילד הגיע לבריכה עם תלמידי כתתו במהלך טיול ולמרבה הצער טבע בבריכה".

גורמים בזק"א ובארגוני ההצלה מזהירים בשיחה עם 'קוקר' כי אנחנו קרבים לתקופת "בין הזמנים" בה מבקשים אלפי תלמידים ובני משפחותיהם לנצל את הזמן לצאת אל חיק הטבע, לנפוש ולטייל ברחבי ישראל.

הניסיון המר מלמד כי במקרים רבים, יוצאים המטיילים ללא הערכות נכונה וללא הקפדה על כללי הבטיחות, שנועדו להגן על חייהם כדי שישובו הביתה בבטחה. נתונים מצביעים, כי מדי שנה בימים אלו מתרחשות תאונות רבות הגובות קורבנות ופציעות קשות במהלך טיולי משפחות ובודדים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.