כבר לא אחים: בנט מדבר על המחלוקות עם לפיד: "הוא יצר שיח מתלהם נגד החרדים"

 כבר לא אחים: נפתלי בנט מדבר לראשונה על המחלוקות עם יאיר לפיד בראיון חג לידיעות אחרונות שר הכלכלה נפתלי בנט מספר על המחלוקות שהתגלעו עם "האח" לפיד על יוקר המחיה, גיוס החרדים והתהליך המדיני "אם הייתה לי בעיה כלכלית, הייתי מצפה מהמדינה שיהיה אכפת לה ממני. הריקי כהן שלי מרוויחה 6,600 שקל"

"זה נכון שבזמן האחרון יש הבדלי השקפות שמבצבצים במקומות שונים," אומר בנט בראיון".אנחנו חלוקים לגמרי בצד המדיני. אנחנו חלוקים בענייני דת ומדינה. אבל אני מעדיף להתרכז ב־60% הדברים שאנחנו מסכימים עליהם, מאשר בכל השאר."

המחלוקות הרבה יותר גדולות משתיאר לעצמו, "אנחנו באים ממקומות שונים וזה התפתח למקומות שונים," אומר בנט.

הריקי כהן של בנט שונה לגמרי מזאת של לפיד. הריקי כהן של בנט מרוויחה כ־6,000 שקלים בלבד. הריקי כהן של בנט גרה באופקים ולא בחדרה, בעלה עצמאי ומרוויח 7,000 שקל. והיא לא נוסעת לחו"ל, היא בקושי שורדת. "אנשי ה־6,600 שקל," אומר בנט, "הם ציר ההתייחסות שלי. עליהם אני מסתכל. 6,600 זה השכר החציוני במשק. השכר של חצי מאזרחי מדינת ישראל. אלה שאינם שורדים. ובאנשים האלה הפעילות שלי מתמקדת. יש יותר מדי אנשים שהמדינה שלהם מתחילה ברמת אביב ונגמרת בדיזנגוף ואין להם במפה את שלומי או ירוחם״.

על התבטאויותיו של לפיד בעניין הילודה במשפחות החרדיות אומר בנט בראיון. "בניגוד ללפיד, אני חושב שלמדינה כן יש אחריות כלפי אותם ילדים. אם משפחה מרובת ילדים נקלעת למצוקה, המדינה לא יכולה להתעלם מכך. אני לא מקבל אמירה נגד עידוד ילודה. ילדים זה יהודי, זה משפחתי, זה ציוני, זה הדבר שאני הכי רוצה לעודד פה. אחד השירים שאני הכי אוהב זה 'ילדים זה .'שמחה יש לי 4 ילדים וכן – אם הייתה לי בעיה כלכלית הייתי מצפה מהמדינה שיהיה אכפת לה ממני."

גם בנושא הגיוס שובר בנט מאשים את  האח לפיד: "אני חושב עדיין שה־ שיח שהובל בנושא החרדים היה שיח מתלהם מדי. לא מספיק מתחשב. הוא הובל על ידי גורמים שונים בקואליציה ואנחנו לא עמדנו בפרץ מספיק. יצרנו אווירה לא נכונה, הרעיון הוא להכניס אותם ולא לה־ תעמר בהם. כן הייתה היענות לגיוס ואסור לנו להרוס את זה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.