כבר לא יעזור: קלינטון מובילה במיליון וחצי קולות

על פי הנתונים שהתפרסמו בכלי התקשורת בארה"ב הפער בין קלינטון לטראמפ הולך ומתרחב, כאשר קלינטון מובילה במיליון וחצי קולות. { ספירת הקולות}

כמעט שבועיים חלפו מאז ה9 בנובמבר, דונלד טראמפ לקח את הבחירות, אך ועדת הבחירות בארצות הברית, טרם סיימה לספור את הקולות.

על פי הנתונים שהתפרסמו בכלי התקשורת בארה"ב הפער בין קלינטון  לטראמפ הולך ומתרחב, כאשר קלינטון מובילה במיליון וחצי קולות, בעוד טראמפ גרף את מרבית האלקטורים שהביאו אותו לבית הלבן.

מנתונים חדשים שפורסמו על ידי סוכנות הידיעות AP בשבת, קלינטון קיבלה יותר מ -1.5 מיליון קולות מאשר יריבה הרפובליקני, קלינטון קיבלה 63,390,669 מיליון קולות, בעוד טראמפ קיבל 61,820,845 קולות – הפרש של 1,569,824, מיליון קולות. 48 אחוז לקלינטון לעומת 47 אחוזים שקיבל טראמפ.

יודגש שוב, כי  קלינטון יכולה גם לזכות ב10 מיליון קולות יותר מטראמפ, אך לא לזכות בנשיאות, בשל העובדה כי הנשיא נבחר לפי מספר האלקטורים. הפער במספר הקולות נובע בשל אחוזי ההצבעה הגבוהים בערים המבוססות. קלינטון זכתה בניו יורק וקליפורניה במעל חמשה מיליון קולות, מדינות כחולות שרפובליקנים כנראה העדיפו לא להצביע בשל הפער הגדול.

 

 

1 תגובות

  1. ארד ניר – עוד אדיוט שמימיו לא עשה כלום חוץ מלבלבך במוח, אבל יודע למתוח ביקורת. וכמובן "יודע היטב" מה מבין או לא מבין טרמפ

    מישהו |

Comments are closed.