על סף רתיחה: חילופי אש כבדים בגבול רצועת עזה – 2 מחבלים נהרגו וחשש לירי טילים בתגובה

כבר לא שקט ברצועה, הפלסטינים מדווחים הערב (חמישי) על חילופי אש בגזרת חאן יונס, לא רחוק מכיסופים. כתוצאה מכך, שני מחבלים של חמאס נהרגו ושניים נוספים נפצעו.

לפי הדיווחים, פצמרי"ם נורו לעבר ישראל וכוחות צה"ל הגיבו בירי מטנקים. סוכנות הידיעות "סאפא" מדווחת על שני הרוגים בירי. ביישובי עוטף עזה נשמרת כוננות גבוהה.

התקרית התרחשה לא רחוק מהמקום בו נמצאה לפני כחודש מנהרת הטרור והתופת מעזה לשטח ישראל.

אלון שוסטר, ראש מועצת שער הנגב אומר שהכל בגלל שהחיילים שהיו מופקדים על השמירה עזבו: "רק הבוקר, ועל אף המציאות הביטחונית הלא-פשוטה באזור, פונו צוותי השמירה מהיישובים בעוטף עזה – בהם הוצבו לפני מספר שנים, זאת בהתאם להחלטת שר הביטחון משה יעלון. התושבים למודי הסבל מחו על ההחלטה, שכן מעתה הם אלה ייאלצו לדאוג לאבטחה בכוחות עצמם. "חשים שהממשלה החליטה להפקיר את ביטחונם, אחרון החיילים יצא היום מהיישובים סמוכי הגדר בעיתוי האומלל ביותר והעובדות מדברות בעד עצמן".

תקיפת חיל האוויר התרחשה שעות ספורות בלבד לאחר שרקטה שנורתה לעבר אשקלון יורטה על ידי מערכת "כיפת ברזל". רקטה נוספת נחתה בשטח פתוח במועצה האזורית חוף אשקלון. בשני האירועים לא נרשמו נפגעים או נזק. יום קודם לכן, נורו שתי פצצות מרגמה מכיוון הרצועה והתפוצצו בשטח בפתוח במועצה האזורית אשכול.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.