"כבר נשברתי": הרב הבר מדבר לראשונה

לאחר שתיק החקירה כנגדו נסגר – הרב ישעיהו הבר מנהל עמותת 'מתנת חיים' מדבר בראיון ראשון ליאיר שרקי – צפו

הרב ישעיהו הבר מנהל עמותת 'מתנת חיים' מדבר בראיון ראשון ליאיר שרקי (החדשות) בדיוק ביום שבו הוא קיבל את ההודעה שתיק החקירה נגדו נסגר. "זו הייתה תקופה מאוד מאוד קשה", סיפר הרב הבר. "הקושי הגדול בתקופה הזו היה בעיקר העלבון שחשו תורמי הכליה".

"נחקרו מאוד בני אדם, והובהר מעל כל ספק שלא היה שום תמורה כספית", טען הרב. "ידעתי מי עומד מאחורי זה, אני יכול להסתובב עם לב מלא וטעון על כך שנעשה לי עוול. רק תחשוב שיש בני אדם שמרוויחים מיליון שקלים על כליה במדינות עולם שלישי, ואני מחלק אותן בחינם".

עמותת מתנת חיים של הרב הבר נולדה במחלקה בבילינסון, כשהוא בעצמו נזקק לתרומת כליה. חייו ניצלו, הוא החליט להקדיש אותם לסייע לאחרים בדיוק באותו המצב. מאז הספיק לסייע כבר בכ-600 השתלות. "היה רגע שהרגשתי שאני נשבר מהתקופה הקשה הזו של החקירה ושאני לא מסוגל להמשיך יותר".

"בשעה שש בבוקר, קיבלתי שיחת טלפון מאישה והיא בכתה לי בכי גדול שהבן שלה, שנודע לו שמתקיימת חקירה – הוא איבד את התקווה שיקבל השתלה", מספר הרב. "התקווה היחידה שהחזיקה אותו עם רצון לחיות, הייתה ההבטחה שלנו שנעזור לו. הגברת סיפרה שהוא ניסה במהלך הלילה לשלוח יד לנפשו. ואז ביקשתי לדבר איתו והבטחתי לו שעד שלא יעבור השתלה אני לא סוגר. לפני חודש ברוך השם מצאנו לו תורם כליה והוא עבר השתלה. באותו יום חזרתי הביתה, אמרתי לאשתי: 'עכשיו אנחנו יכולים לסגור'. אבל אנחנו לא רוצים".

כעת, לאחר סגירת התיק הרב הבר חושב כבר על היעד הבא – לעזור לכמה שיותר אנשים לקבל תרומת כליה ולהתחיל חיים חדשים. "הפרשה שלנו התחילה יום אחרי ראש השנה שעבר, והסתיימה יומיים לפני ראש השנה הקרוב", הוא נזכר. "זה לא יכול להיות משהו יותר גדול מזה, אז זה נותן לנו קצת באמת תזכורת לדין שעומד בפנינו והלוואי שגם אנחנו וכל עם ישראל יצאו זכאים בדין"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.