איציק כהן מול גפני: הקרב על הקרדיט: מי שחרר את הכספים לישיבות?

במהלך ישיבת הממשלה אושרה הצעת מחליטים להגדלת תקציב הישיבות ב-80 מיליון שקל כפי שהוסכם בהסכם הקואליציוני בין יהדות התורה לליכוד ערב כינון הממשלה. בכך יחזור תקציב הישיבות לגודלו הטבעי, כפי שהיה ב-2012, ערב ממשלת נתניהו-לפיד. אך מאחורי הקלעים התפתח עימות וקרב על הקרדיט בין סגן השר כהן מש"ס לבכירי 'יהדות התורה'

במהלך ישיבת הממשלה אושרה הצעת מחליטים להגדלת תקציב הישיבות ב-80 מיליון שקל כפי שהוסכם בהסכם הקואליציוני בין יהדות התורה לליכוד ערב כינון הממשלה. בכך יחזור תקציב הישיבות לגודלו הטבעי, כפי שהיה ב-2012, ערב ממשלת נתניהו-לפיד. אך מאחורי הקלעים התפתח עימות וקרב על הקרדיט בין סגן השר כהן מש"ס לבכירי 'יהדות התורה'.

בראיון למהדורה המרכזית ב'קול חי' תקף כהן את יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני: "כל העימותים מיותרים לגמרי, באחריות: הרבה כבוד זה לא מוסיף לנו. העימותים זה דבר בלתי נסבל, לא משנה מי ומה, כיוון שאין כוונה ולא הייתה כוונה לפגוע חלילה בסיכומים שהיו. זה שהייתה טעות בניסוח וצריך להודות ולהגיד טעינו, ולפעול לתקן את זה".

גורם בכיר ביהדות התורה תקף הערב בשיחה עם 'קוקר' את סגן שר האוצר איציק כהן: "ההסכם הקואליציוני של ש"ס זהה במדויק להסכם של יהדות התורה, זאת לאחר שבש"ס עשו ההעתק הדבק מההסכם של יהדוה"ת. אם לשיטת סגן שר האוצר הסעיף בהסכם לא נוסח כהלכה, מדוע הוא מופיעה כך בהסכם של ש"ס, מדוע הוא לא תוקן על ידי ש"ס". התפלא הגורם.

"ההסכם נחתם על ידי סיעת יהדות התורה וסיעת ש"ס, ואם יש טעות זה של כל הסיעה באופן קולקטיבי ולא ניתן להאשים ח"כ כזה או אחר. מציע לסגן שר האוצר להפסיק לגונן בכל מצב ובכל מקרה על האוצר". אמר הגורם הבכיר.

הפרשן יעקב ריבלין תקף אף הוא הערב בראיון ל'קול ברמה' את התנהלותו של סגן השר כהן: "בא לי להקיא ממצעד הצביעות של הקרדיטים. לא מבין מה איציק כהן קפץ לקבל קרדיט, מה הוא עשה בכלל? מי שקיבל את כל האש ממשרד האוצר עם כותרות על "סחטן" היה גפני ורק גפני. כעת כשהביא הישג, פתאום כולם קופצים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.