כוחות החילוץ וההצלה: "המראה היה נוראי, הבניין נראה כמו אחרי פיגוע" – וידאו ותמונות מהזירה הקטלנית

כוחות החילוץ וההצלה שהגיעו אמש לזירת הפיצוץ בשכונת גילה, בה נהרגה משפחה- אב, אם ותינוק סיפרו על המראות הקשים, בהם נתקלו בזירה הקטלנית.

קמב"ץ זק"א מאיר אקר סיפר כי "זה היה אירוע פשוט איום ונורא, מההדף של הפיצוץ נהרגו שני בני הזוג, ולאחר מכן מצאנו יחד עם שאר כוחות החילוץ את התינוק כשהוא במצב אנוש. הרבה זמן לא ראינו זירה במצב כזה. התקרות פשוט נפלו והקירות התפוררו לחלוטין. חלקים שלמים מהמבנה עפו למרחקים ארוכים בהמשך הרחוב".

שלמה פטרובר, מנהל מרחב ירושלים במד"א, סיפר גם לערוץ 2, "הפיצוץ אירע בקומה השלישית מתוך ארבע בבניין מדורג, מבנה חזק של אבן ובטון, ולמרות זאת היה הרס נרחב ומשמעותי בקומה של הפיצוץ".

בהמשך הסביר כי "בקומה השלישית, משתי דירות חילצנו בחיים ארבעה נפגעים בדרגות פציעה בינוני וקל. מהדירה השלישית לצערנו מצאנו את בני הזוג ללא רוח חיים. התינוק שלהם, בן שנתיים, פונה לבית החולים תוך כדי מאמצי החייאה".

כונן "איחוד הצלה" דוד קריספל, תיאר בזעזוע את ההרס הרב "בזירת האירוע מצאנו הרס רב, חלק גדול מהבניין קרס, היה חשש לקריסה של הבניין כולו. יחד עם כוחות הביטחון הנוספים טיפלנו ב-15 נפגעים חלקם במצב קשה וחלקם פונו תוך כדי החייאה לבתי החולים. על אף השנים הרבות בהם אני עוסק בתחום לא ראיתי מראות כאלו קשים".

וידאו מהזירה – באדיבות רשת

.

תמונה - פלאש 90
תמונה – פלאש 90

.

.

.

.

.

תמונה - פלאש 90
תמונה – פלאש 90

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.