כוחות החירום נערכים לסופה: "קוראים לציבור לשמור על עירנות"(וידאו)(גלריה)

מוקד המידע של המשטרה, הציוד החדשני של 'יד שרה', הכוננות של מד"א ומתכונת החירום של 'איחוד הצלה': כוחות החירום משלבים ידיים להתמודדות עם הסופה הקרובה

כחלק מההערכות למזג האויר הסוער הצפוי , החל משעות הבוקר המוקדמות הועלתה רמת הכוננות במגן דוד אדום לרמת כוננות גבוהה , מוקדי מד"א ותחנות מד"א בכל רחבי הארץ מתוגברים בחובשים ופאראמדיקים , ובשכונות הערים פרוסים כונני מד"א עם אמבולנסים וציוד רפואי. מד"א , ארגון ההצלה הלאומי של ישראל, עומד בקשר רציף ובתאום מלא עם כלל הגורמים במדינה בהם : משטרת ישראל, צה"ל , משרדי הממשלה והרשויות המקומיות, על מנת להציל חיים ולהגיע במהירות לכל מי שיזדקק.

במד"א ערוכים בכוננות שלג בערים ובמקומות בהם צפוי לרדת שלג בצפון הארץ ובירושלים ויחידת הג'יפים של מד"א (המונה 120 ג'יפים ורכבי שטח ) גוייסה, תסייע בהצלת חיים ותבצע את המשימות הנדרשות במהלך ימי הסערה, במקומות בהם תנאי העבירות בכבישים ובדרכים יהיו קשים, כמו כן כלל האמבולסים 4 על 4 של מד"א יופעלו, ועל האמבולנסים באזורים המושלגים יורכבו שרשראות . רכבי ההצלה של מד"א ציודו בציוד רפואי יעודי לטיפול בפגיעות קור.

על מנת לעבור את ימי מזג האויר הסוער בשלום , במד"א שבים ופונים לציבור להשמע להוראות המשטרה ,להנחיות הרשויות המקומיות ולהמלצות מגן דוד אדום המופיעות באתר מד"א ובכך להימנע מפגיעות בנפש .

גם במשטרת ישראל נערכים לסופה: בשעות אלו נפתח מרכז מידע ארצי למענה לפניות אזרחים בנושא הסערה הצפויה, מצב התנועה בצירים וכו׳.
מספר הטלפון של מרכז המידע:
1-700-705-100.

בארגון רפואת החירום "איחוד הצלה" מתכוננים במרץ לסופת השלג הצפויה בימים הקרובים בגזרת ירושלים ובצפון הארץ. הוזמנה כמות נוספת של "ערכות סערה" לשימוש המתנדבים באיזורים המושלגים.

הנהלת הארגון נועדה הבוקר עם גופי החירום השונים ביניהם: משטרת ישראל, אגף התנועה במשטרת ישראל, הנהלת משרד הבריאות ועוד. מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' ארנון אפק, המשנה למנכ"ל ד"ר בעז לב וצוות המשרד ביקרו לפני שעה קלה במטה "איחוד הצלה" והתרשמו מההכנות הארגון למבצע "מרבד לבן".

"איחוד הצלה" קורא לציבור לשמור על כללי הזהירות והבטיחות במקרה של מזג אויר סוער: לנהוג במהירות מתאימה לתנאי הדרך, להישמר מחשיפה ארוכה לקור ולהישמע להוראות כוחות הביטחון וההצלה.
זאב קשש יו"ר "איחוד הצלה מסר: "אנשי הרפואה המתנדבים ב"איחוד הצלה" – חובשים, פרמדיקים ורופאים – צוידו ב'ערכות סערה' ו'שמיכות מילוט תרמיות' למניעת היפותרמיה. טרקטורונים מסוג 'טומקאר' ו"רייזר" נוידו לירושלים, צפת ואזורי יהודה, שומרון ובנימין בהם צפוי שלג. ורכבי הפיקוד בארגון צוידו בשרשראות לנסיעה בשלג".

שרגא הופמן סמנכ"ל איחוד הצלה מסר: "מוקד "איחוד הצלה" יפעל החל משעות הצהרים במתכונת חירום ובתגבור של עשרות מוקדנים. הכשרה מיוחדת נערכה לנהגי האמבולנס, רכבי הפיקוד, הטרקטורונים ויחידת הג'יפים של איחוד הצלה אשר במקרה של שלג יחליפו את יחידת האופנולנסים שלא תפעל בשל תנאי הדרך".

גם ביד שרה נערכים לסופה. מדוברות הארגון נמסר: "לראשונה תופעל "תחנה חמה" בבית יד שרה ממנה יוסעו בהֶסֵּעית ("שאטל") חולים ובני משפחותיהם לבית החולים "הדסה עין כרם" ובחזרה. בכך מקווים לצמצם את הפקקים הנוצרים בכל שלג בכביש הצר בדרך לבית החולים ולאפשר הגעה מהירה ונוחה יותר לבית החולים וממנו.

שירות מהיר וקרוב: על מנת להאיץ זמן תגובה לפניות סיוע מחולים, קשישים ונפגעי תאונות החלקה, מועברים 700 זוגות קביים, ו-400 בלוני חמצן אל 25 סניפי יד שרה בבתי החולים, בשכונות בירה ובישובי יהודה. הסניפים יתוגברו במתנדבים שיספקו את הציוד לבתי הלקוחות במהירות.

יד שרה נערכת לשרת חולים וקשישים הזקוקים לסיוע דחוף. כלקח מהסערה בשנה שעברה, הוקם ביד שרה חדר חרום והורחבו השירותים המיועדים לציבור הפונים. מערך צוותים מיוחד נערך לתרחישי חרום.

יד שרה תפעיל עשרות רכבים עם שרשראות מותאמות לנסיעה בשלג. הנכוניות יסיעו אנשים הרתוקים לכסאות גלגלים ומתקשים בתנועה לטיפולים רפואיים דחופים כמו חולי דיאליזה ומטופלים במחלקת אונקולוגיה. רכבים נוספים מיועדים לתיקון מחוללי חמצן ולאספקת בלוני חמצן וציוד רפואי דחוף לבתיהם של חולים. גם נהגי 4X4 מתנדבים נקראו להגיע ויתגברו את מערך ההיסעים של יד שרה".

צילומים: דוברות איחוד הצלה ודוברות יד שרה

IMG-20150106-WA0075

IMG-20131217-WA0005

נכונית בשלג 1

IMG-20150106-WA0076

unnamed (4) (1)

IMG-20150106-WA0079

IMG-20150106-WA0078

IMG-20150106-WA0077

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.