שידור חי מעפרה: עימותים סוערים בין המשטרה לנערים המתבצרים

מאות שוטרים ולוחמי מג״ב החלו בפינוי 9 הבתים בישוב עופרה. עד כה נעצר צעיר אחד (בן 17.5) לאחר שתקף את השוטרים שהגיעו למקום. בדקות אלו הוא מובל לחקירה. הצטרפו לשידור החי.

לאחר עמונה ממשלת הימין ממשיכה לפנות, והפעם בעפרה. מאות שוטרים ולוחמי מג״ב החלו  בפינוי 9 הבתים בישוב עופרה.
עד כה נעצר צעיר אחד (בן 17.5) לאחר שתקף את השוטרים שהגיעו למקום. בדקות אלו הוא מובל לחקירה.

עם תחילת הפינוי נמשכים מאמצי ההידברות מול מול ההנהגה המקומית, אנשי הישוב ומאות צעירים שהתאספו במקום, לצד תחילת ביצוע משימת הפינוי.

נציין כי 8 משפחות התפנו עד כה טרם הפינוי בהסכמה, במסגרת ההידברות והשיח שהתקיים מולם.

כוחות מג"ב הגיעו הבוקר ליישוב והחלו בחסימות צירים נרחבות באזור. בצהל מסרו כי הפינוי יחל לאחר השעה 9:00, עשרות תושבים מתבצרים בבתים וינסו  לעכב את הפינוי ככל האפשר.

כזכור, בית המשפט העליון קבע לפני מספר חודשים כי יש לפנות את הבתים עד לחמישה במרס.

"קראנו לכולם לבוא להיות איתנו ביום הקשה הזה, גם צעירים וגם מבוגרים תושבי עפרה כדי למחות נגד העוול הנוראי הזה", סיפרה לגל"צ ורדית כפיר, תושבת עפרה.

"אנחנו לא יוצאים מהבית, הבית הוא שלנו, המקום הזה שלנו", ציינה כפיר. "אני באופן ספציפי אצא על הרגליים, כי לא מתאים לי שמישהו ייגע בי. גם אנחנו מאוכזבים מההנהגה הפוליטית ומרגישים נטושים".

נשיאת העליון מרים נאור שתמכה בפינוי כתבה, "למרות שהבקשה להארכת מועד של שלושה חודשים נדחתה, אנו מביעים תקווה כי בהגיע מועד הפינוי המבקשים יתפנו בדרכי שלום, כפי שהצהירו בתצהיריהם. לשום אדם אין זכות לנקוט באלימות כלפי רשויות החוק או כלפי כל אדם אחר".

בתגובה להרס בתי עפרה מודיע מטה עמונה שביתת רעב ממחר במאהל מול בית רוה"מ : "הרס רודף הרס. מילה אינה מילה והממשלה הלאומית בראשות בנימין נתניהו ונפתלי בנט איבדה את ההצדקה לקיומה. לא ייתכן שחודש בדיוק אחרי מחיקת הישוב עמונה, כשהלב עוד רותח, מסרב להתנחם אחרי שמפעל חיים בן עשרים שנה נכרת מהעולם, כשמשפחות עקורי עמונה שוהות בתת תנאים כבר חודש ימים בתנאי פנימיה שמונה נפשות, הורים ונערים בחדר אחד –

החל ממחר נחל לשבות רעב במאהל שפתחנו מול בית ראש הממשלה עד לעמידה בהתחייבות להקמת ישוב חדש תחת הישוב עמונה שנפל. אנו מבקשים מהציבור הרחב להצטרף אלינו לשביתה באוהל המחאה", נאמר בהודעה.

צילומים: אהרון ליפקין דובר עפרה, נוער עפרה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.