כוכבת הרוק הפכה לחסידת ברסלב

כשהיא בשיא הפריצה שלה, גילתה שרון רוטר, עד לאחרונה כוכבת עולה בשמי הרוק חילונית, את רבי נחמן וחזרה בתשובה

שרון רוטר־אלימלך, 38, נשואה ואמא לארבעה, עד לאחרונה כוכבת רוק חילונית,שהספיקה לעבוד עם מיטב האמנים ובהם ברי סחרוף, אביב גפן, אהוד בנאי ואסף אמדורסקי,

כיום היא עסוקה היום בעיקר בעבודת השם יתברך וקשורה לחסידות ברסלב.

הלהיטים שלה חרכו את מצעדי הפזמונים, אבל אז היא החלה לחפש שינוי בחיים, "אני לא ממש מצליחה לשחזר רגעים מאז", היא אומרת בראיון למיינט, "אולי בגלל שהזיכרון שלי לא משהו, ואולי זה מנגנון הדחקה. לא שהיה לי רע, אבל עוברים הלאה. אני לא בנאדם שיושב וחושב כמה טוב היה פעם".

שרון רוטר  מספרת על הילדות שלה, "היינו בית שמאלני כזה, אבל ממקום אוהב ודואג. אני, למשל, לא ידעתי מה זה עדות, זה מעולם לא עניין אותנו. כשהיינו חוזרים מבית הספר אמא שלי הייתה נותנת לנו לצייר בפחם. היא הייתה גיורת, אבל לא היינו בית דתי, וגם לא קרוב לזה. לא היו אצלנו שום סממני דת. אבא שלי תפס מהדת משהו ישן ופגאני. לחגים לא הייתה משמעות אצלנו, את ההגדה של פסח התחלתי לקרוא עד הסוף לא מזמן. כשאחי נולד היה דיון אם לעשות לו ברית מילה, אבל בסוף עשו לו כדי שהוא לא ירגיש חריג. בקיצור, בזמנו היינו משפחה פורצת דרך ולא רגילה".

דווקא בשלב שרוטר הצליחה לפרוץ קדימה והייתה בשיאה החליטה רוטר להתנתק ופצחה בתהליך של חיפוש עצמי."אחרי האלבום הרגשתי שאני צריכה שקט. אמרו לי שצריך לנצל את המומנטום של ההצלחה, "בשלב מסוים החלטתי לטוס להודו כדי לקחת את היוגה צעד קדימה. שם הגעתי למקום שנקרא 'הבית היהודי', ובו נחשפתי להרצאות בנושא יהדות. השקט שמצאתי שם נתן לי את היכולת להרגיש ולהבין מה אני רוצה. כשחזרתי לארץ אמרתי לבן זוגי ששמעתי הרצאות מגניבות בהודו ושאני רוצה להמשיך בכיוון, והוא אמר שהוא איתי בעניין".

בשלב הזה  עדיין לא חזרה בתשובה, "רק הקשבתי להרצאות", מספרת, בהמשך התחלנו לעשות שבת עם חברים שחזרו בתשובה, והתחיל להיסגר אצלנו הרעיון שיש קב"ה, ושיש אמת שאותה אנחנו מרגישים מבפנים. כמובן שהיה לחץ איך המשפחה תקבל את זה ואיך הסביבה תגיב. זה היה תהליך איטי שעדיין נמשך, והיום המשפחה שלי מאוד מכבדת את הבחירה".

"ההחלטה לקיים מצוות הגיעה כשנולדו הילדים והיינו צריכים לקבל החלטות על חינוך וחיי קהילה. יש דברים שאנחנו רוצים להקנות להם על פי הדת, ולמרות כל אלה, עדיין אין חותמת סופית שאני דתייה באופן מלא. אני דתייה ברסלבית ואנחנו כל הזמן בדרך".

על הקשר שלה לדת ובורא העולם היא סגורה, "אני סגורה על עצמי, יודעת שיש קב"ה ומחויבת לדרך שלו, אבל אני גם לא חייבת שום דבר לאף אחד. זה שיח שלי עם הקב"ה וזה דבר מאוד פרטי. אני גם יודעת שאני לא מתכוונת לחזור אחורה, תמיד שואפת להתקדם. אני כל הזמן בבירור, בודקת עם היד על הדופק".

רוטר מספרת על הילדים שלה והחזרה בתשובה,"אני נותנת להם תחושה שיש להם בחירה. כשהבת שלי ביקשה לצייר בשבת אמרתי לה, 'אני לא מציירת בשבת, זה בינך לבין הקב"ה. אם את מרגישה שאת רוצה לחלל שבת אז בבקשה'. כמובן שאני רוצה שהם ילכו בדרך השם ומתפללת שיאהבו אותו".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לגמרי יתכן שהיא בכלל לא יהודיה, השאלה איך ואיפה אמא שלה התגיירה…

    אבסורדי |
    הגב