כולל פוניבז' בבית הגראי"ל (גלריה)

אברכי כולל פוניבז' סיימו מסכת בבית הגראי"ל. במעמד השתתפו הגרי"ג אדלשטיין והגר"א כהנמן. שוקי לרר תיעד.

הערב נערך במעונו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן מעמד סיום מסכת נזיר שנלמד בשיעור חזרה לאברכי כולל פוניבז' ע"י הגאון רבי איתמר גרבוז שליט"א מראשי ישיבת ארחות תורה.

בתחילה סיים הגר"א גרבוז את מסכת נזיר וכן הקדיש נאמר ע"י הגאון רבי אליעזר כהנמן נשיא ישיבת פוניבז'.

לאחר תחילת מסכת עירובין נשא דברים רבינו מרן ראש הישיבה ובסופו בירך שכל האברכים יזכו לכל הדברים הטובים ברוחניות ובגשמיות הם ומשפחתם.

כמו"כ נשא דברים הגרי"ג אדלשטין ראש ישיבת פוניבז' ובירך את האברכים שיתקיים בהם כל היקום פורקן. במעמד השתתפו עשרות לומדי השיעור ועשרות אברכי הכולל.

צילום: שוקי לרר
צילום: שוקי לרר

IMG_0621 IMG_0625 IMG_0629 IMG_0595 IMG_0596

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. השם יתברך חייב לעורר אותנו. כשאני הולכת ורואה את כל הפאות המסולסלות, ואת הבגדים הצמודים, והפרוצים ביותר, כל חלקי הגוף בולטים!! כן אני יכולה להעיד שאני רואה “כל” חלקי הגוף בולטת, ברוב מאנשי החרדים! אז מה אם הגוף מכוסה.. אבל איפה הצניעות! איפה רבונו של עולם? איפה הלב שלנו? איפה ההרגש שלנו? איפה היראת שמים שלנו? איפה שרה באוהל? איפה הצניעול של יראת ד’? זה מזעזע איך השם יתברך יכול לראות ולסבול את זה ועוד מי דורש את זה?

  נשים התמימות טוענות “אני עושה את זה בשביל בעלי” ועל זה ד’ כועס עכשיו, זה בושה גדולה לחרדים שהבעל לא שומר את העינים שלו ומסתכל ברחוב בנשים פרוצות הנראות כחרידים, ורוצה שאשתו תהיה יפה (דהיינו -שהיא התלבש כזונה כחלק שאר נשי החדים. כxxx שושן) שמושכת העין, בושה!!! אלף פעם!!! אני פשוט מזועזעת שהשם ישמור את כל עם ישראל וכולם יזכו לעשות תשובה שלמה באהבה ובשמחה.

  הצדיקים הקדושים אמרו זה שנה אחרונה לפני ביאת משיח היא תהיה מאוד קשה וכדי לכולם לקפוץ על הרכבת של הגאולה עכשיו לפני שיהיה מדי מאוחר! אני אוהבת את כל עם ישראל אהבת נפש, ומתפללת בכל יום על כולם ועלי, שנזכה לעבור את העולם הזה בשלום בשורות טובות וגאולה ברחמים אמן!

  “אנחנו” צריכים לעשות משהו, זה ברור שזה מכוון אלינו מן השמים ודורש מאיתנו לתקן את מעשינו ובפרט לתקן ולשפר הצניעות של משםחות “החרדים”, אם לא הבנתם אז אנחנו במלחמה גדולה! שומו שמים. השם תרחם עלינו מהר ומיד! אלוקים נא תשמור אותנו, והשם ינקום דמם של הקדושים זי”ע,

  ה-ת-ע-ו-ר-ר-ו…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • מתוך דברי התגובה דלעיל, ניכר שלא נכתבה בתום לב לשם שמים וכדומה, אדם ירא שמים שאיכפת לו מצניעות שומר על שפת פה נקייה עדינה וצנועה "גם בסוגריים"

   לא משננה |
   הגב