בנצי ממה הופתעת, כולנו טרוריסטים / הרב דרוקמן

כולנו טרוריסטים / טורו השבועי של הרב דרוקמן רבה של קרית מוצקין

כדרכי בקודש אפתח בסיפור. והפעם בסיפור שהתרחש לפני כמה אלפי שנים;

היה הייתה בעבר הרחוק חמולה משפחתית יהודית שלעומד בראשה קראו רבי יעקב יצחקוביץ (בן יצחק).

הם גרו בשכונה יוקרתית במצרים שקראו לה 'גושן'. אותה שכונה מרובה ומבורכת הייתה בישיבות ובתי מדרש. איש מצאצאי אותה משפחה לא ההין לצאת מחוץ לגטו של אזור גושן. וכך שמרה החמולה על שלמותה וייחודה.

אלא שביני לביני, נפטר האבא-הסבא רבי יעקב, ואז הצאצאים נהיו ליברלים יותר, וכך החלו מסובבים ב'כיכר המיואשים' וב'כיכר החתולות' שברחובות קיירו ואלכסנדריה "ותימלא הארץ אותם". גם במועדונים מפוקפקים לא נפקד מקומם, למרבה הצער הם גם לא הדירו את עצמם מקשרי חברה עם הנכרים והנוכריות אשר בתוכם הם התערבבו. חלק מהם נפגשו עם הנוכרים במרכולי המזון המפורסמים, או במסגרת ה'שירות הלאומי'.

אילו היו מגלים נוכחות בסביבות המועדונים והמרכולים פעילי להב"ה, אילו היה תופס שם פיקוד 'הטרוריסט' הידוע פנחס בן אלעזר בן אהרן הכהן, אילו…
גם 'הטרוריסטים' המיתולוגיים האחים שמעון ולוי יעקובוביץ (בני יעקב) לא היו פעילים שם – כך שלא נמצא שום גורם אכפתי שישים רגליים לקשרי לתופעת ההתבוללות המבהילה..

וראה זה פלא, במקום שחאוואז'ה פרעה הרודן של מצרים העתיקה יקבל בהבנה את מגמתם של צעירים אלה להתערות בתוככי החברה המצרית הנאורה – הוא דווקא בז לאותם יהודונים, ועד כדי כך שהתקיים; "ויקוצו מפני בישראל", בני ובנות ישראל הללו הפכו למוקצים וקוצים בעיני הממסד המצרי. והשאר היסטוריה.

* * * * *

לשם שינוי, הפעם עוד סיפור, ולמרות שלסיפור הבא, יש כבר זקן ארוך.

בעיירה מסוימת הועלתה הצעה לשפץ את המקווה. לשם כך כינס ראש הקהל את בני הקהילה כדי לשמוע את דעתם.
בקיצור: הכל הסכימו לרעיון המבורך, למעט..יענקל הסנדלר, אשר הצביע נגד.

במענה לשאלה מדוע הצביע נגד הוא ענה: "אם אצביע כמו כולם, איך ידעו שיענקל שוסטר קיים?".

מסתבר, שהפסיכולוגיה הזו משותפת לא רק לסנדלרים, אלא גם לגבי רמטכלי"ם בדימוס.

וכך קראנו השבוע בחדשות ושפשפנו את העיניים;

שר הבטחון משה בוגי יעלון, אשר כאותו סנדלר דלעיל חייב כנראה להבליט את נוכחותו הציבורית כיאה לתקופת ערב בחירות – הודיע בשער בת רבים כי הינחה לאחרונה את המחלקה המשפטית במשרדו "לבחון את האפשרות להכריז על ארגון להב"ה למניעת התבוללות – כארגון טרור". כך, לא פחות.

וכמובן, איך לא, זי איז אויכעט דא, גם ציפי בנביאים. פייגעלע שפיצר גם היא בירכה על פעולתו זו של בוגי.

מה, מו, מה, איזה טרור, איפה טרור. אולי יש למאן דהו טרור וסחרור בארגון מחשבותיו בראש. יכול להיות.

לעיתים 'המלמד' בחיידר דורש לתת 'ריטאלין' לכמה מתלמידיו, ולבסוף מתברר שכל הבעיות עם התלמידים הסתדרו לאחר שהמלמד עצמו נטל קצת ריטאלין להרגעתו ולהשקטת עצביו הרופפים.

* * * * *

בוגי יעלון, לזכותו ייאמר, אינו אלא 'תינוק שנישבה'. הוא לא גדל בעיר מלאה חכמים וסופרים. הוא נולד והתחנך בקרית החיים 'האדומה' שאינה בדיוק קהילה קדישא. אבל בתור תלמיד מחונן בודאי למד קצת היסטוריה, ושמע איך התייחסו בכל תולדות ישראל לנישואי תערובת. מסתמא שמע אי פעם שהורים פרימיטיביים של פעם ישבו 'שבעה' על ילדיהם שהתחתנו רחמנא ליצלן עם בת אל זר. אגב זה, מסופר על אחד מגדולי ישראל שבנו ל"ע יצא לשמד, ואותו גדול ישב עליו לא רק 'שבעה' אלא פעמיים 'שבעה' דהיינו 14 יום, ונימוקו התורני עמו, ואין כאן מקומו להאריך.

אליבא דבוגי יעלון ושותפתו ל(חוסר ) דעה הגב' ליבני – בשאלה מהו טרור ומיהו טרוריסט: חה"כ זועבי היא 'אין', כלומר, בתוך בקונצנזוס, ואילו ארגון להב"ה 'אאוט'. הבנתם? אני לא.

העוילם אומר, מדוע מדפיסים מידי שנה הגדות של פסח חדשות? כי הרשע מארבעת הבנים דאשתקד עתה הוא צדיק.

הבה ונראה כיצד התייחס ה'צדיק' הגדול אליעזר בן יהודה לכגון דא:

היה לפני כמאה שנה פרופסור יהודי שענה לשם חבולסון. פרופ' חבולסון זה רצה בכל מאודו להתקבל כפרופסור באוניברסיטת פטרבורג. כדי להשיג מטרה זו הוא השתמד. ברם, חרף השתמדותו הוא סייע ועזר לכל ענייני היהודים גם לכלל וגם לפרט, והיה מאד אהוב על יהודי פטרבורג. אמרו אז שבליבו נשאר נאמן לעם ישראל, והוא עצמו העיד על עצמו: "ועכשיו שנוצרתי (כלומר, התנצרתי) כאילו לא נוצרתי..".

במלאת לפרופסור שבעים שנה, התכוננו ראשי היהודים לחוג את יום ההולדת שלו ברוב פאר. בעיתונים היהודים דאז, 'הצפירה' ו'המליץ' נעשה פרסום רב לאירוע הזה.

ותתפלאו לשמוע? מי יצא כנגד האירוע הזה? הרב הראשי? ארגון להב"ה? ר' ברוך מרזל? ר' מיכאל בן ארי? – לא פחות מאשר הפוקר אליעזר בן יהודה! בעיתונות של אותם ימים, הן הארץ ישראלית והן זו שבחו"ל יצא בן יהודה במחאה רבתי נגד זה, עד שהאירוע פשוט התבטל.

* * * * *

לכשעצמי אינני מופתע כלל, מהידרדרות המוסרית והאידיאולוגית שמוצאת את ביטויה בהצהרתו האומללה של בוגי יעלון .
זה בא בהמשך מתבקש וישיר לפרגון, להבנה ולחמלה ששידר 'כבוד הנשיא' ריבלין לבית הספר "הדו לשוני" בירושלים, קרי, בית ספר שאינו אלא מכינה ובית יוצר בטוח להתבוללות. כבר כתבתי במאמר קודם, שמה כי נלין על פירות באושים אלה, בה בשעה שההמנון הלאומי של המדינה נכתב ע"י משורר שבעצמו נשא גויה. מדינה המנציחה על שטרות הכסף כמו על רחובותיה, את המשורר טשרניחובסקי שגם הוא התחתן עם אינה יהודיה.

אלא שלמען הגילוי הנאות, מעט פליאה בליבי גם על ידידי הטוב ר' בנצי יו"ר להב"ה – ממה הוא בעצם מתאכזב? למה הוא בדיוק מצפה?

אמנם, נכון שבעיני רבים, כעת יותר ויותר מתברר, שרבו של בנצי נ"י הרב כהנא הי"ד צדק גם צדק בהרבה דברים, ברם, בנקודה אחת יורשה לי לומר שלא צדק הרב כהנא: הוא בתמימותו התייחס למדינה כ'ראשית צמיחת גאולתנו'.

אינני יודע, כמה ספרי חסידות למד הרב כהנא; ברם, כל מי שיש לו יד ורגל בתורת הבעש"ט, תלמידיו ותלמידי תלמידיו, יודע גם יודע, כי צמיחת הגאולה קשורה במישרין עם השתחררות ופדיה מההעלמות והסתרים על הנפש האלוקית, להיפרדות מטומאת הקליפה, להיבדלות מן הגויות הפנימית והציבורית. ייכלה העט בציטוט מראי מקומות לנקודה רעיונית ידועה זו.

לאור כל זאת, מצטער, מדינת ישראל איננה עונה להגדרה 'ראשית צמיחת גאולתנו, ולא אשתמש במילים חריפות יותר.

אפרופו, אני נזכר, כיצד לפני כמה שנים היפגנתי כמעט הפגנת יחיד נגד 'עץ אשוח' בודד שניצב בשעתו בקריון של קרית ביאליק (לתשומת ליבך בוגי, אני טירוריסט גאה). וכיום? לא רק הקריון השורץ ערבים הצדים ברשתם בנות ישראל מסכנות, יום ולילה לא ישבותו, מלא וגדוש בעצי אשוח, אלא גם הרחוב הראשי של קרית חיים, רחוב אח"י אילת – מקום הולדתו של בוגי, לאורכו של כל הרחוב, מקושטים היו השבוע בתי הקפה והמסעדות, כולל בתי אוכל עם הכשר הרבנות, בסממני יום אידם הקשור לראשון בינואר. ואין פוצה פה ומצפצף.

מי שמחזיק ולא מרפה מזנבו של הכלב, שלא יתאונן שהכלב נושך אותו. מי ש'מחזיק בזנב' והחליט שהמדינה היא צמיחת הגאולה, שלא יתאכזב/יתאונן על עליה וממנה.

איברא, עצם התופעה הפלאית שקמה מדינה כאשר בזכות הקמתה יש מקום מנוח לכף רגלם של מיליוני יהודים, ולא סתם אלא עוד בארץ חמדת אבות – זהו בהחלט חסד ה' גדול, ברם, מכאן ועד היסחפות בהגדרת מדינה עוקרת דת זו בשם 'ראשית צמיחת גאולתנו' – המרחק הוא רב. הלוואי והיה כך. לתשומת לב; רק בקדנציה האחרונה של הממשלה – כמה גזירות אנטי דתיות נגזרו, ועוד בגיבוי מוסרי של חובשי כיפות!

כשנפנים שעדיין בגלות רוחנית קשה אנו שרויים, יש מצב שנעשה כל מאמץ ותהיה לנו מוטיבציה לשרש את סיבת ה"גלינו מארצנו" והיא – ה"מפני חטאינו".

אמת, אילו היה מדובר במדינה יהודית מתוקנת – מן הראוי היה לצפות שהמדינה תרומם ותוקיר ואף תעניק פרס ישראל לארגון להב"ה ולעומד בראשו.

* * * * *

בכל מקרה, ר' בנצי ידידי וידיד כל בית ישראל: לך בכוחך זה והושעת את ישראל.

וזאת למודעי. כמו שבעבר, גם בעתיד, אם חלילה, אזדקק לחלץ בת ישראל משמד, הרי על יסוד ההלכה בשולחן ערוך שלמטרה זו מותר אפילו לחלל שבת (שולחן ערוך, אורח חיים, סימן ש"ו סעיף י"ד) – כמובן, שלא אהסס לבקש את סיועם ועזרתם של פעילי להב"ה ה' עליהם יחיו, ויתברכו אנשים צדיקים אלה בכל הברכות האמורות בתורה.

נחזור לבוגי שלנו. איני יודע מתי בוגי יעלון עשה לאחרונה 'הבדלה' במוצש"ק, אבל טוב שניידע אותו, שלא רק פעילי להב"ה, אלא רבבות יהודים מאמינים פותחים כל 7 ימים את השבוע בהכרזה גזענית : "המבדיל בין קודש לחול, בין אור לחושך, בין ישראל לעמים".

כדאי שבוגי יברר במחלקה המשפטית שלו, האם לשירות בתי הסוהר יש מספיק מיתקנים לקליטת כל אותם רבבות אומרי 'הבדלה' גזענים אלה.

ההפגנה של להב"ה מול חתונת מורל המתבוללת עם מחמוד הערבי לפני כמה חודשים

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ב״ה. רצוי שנלמד מדברי הרב ונוקיר את כל מה שנתן לנו הקב״ה . כשאנחנו עוצמים את עינינו ואוטמים את אוזנינו וליבנו בדיוק במקום הזה ניכנסים אויבינו כדי לכלותינו . התורה היא נצחית וההיסטוריה אינה משקרת . העולם הופך לאנטישמי יותר ועלינו לעמוד בתוקף מול אויבנו מבית ומחוץ כדי שלא נימצא את עצמינו בסופו של דבר בלי בית לחזור אליו רחמנא ליצלן . חזק וברוך הרב דרוקמן . אתה לא לבד !(:

    דוד |
    הגב