כוננות שיא בי-ם: הוסרו המגבלות לכניסת מוסלמים להר הבית

אלפי שוטרים ואנשי משמר הגבול יתפרסו במוקדי החיכוך בבירה ■ השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ': "נעשה הכל כדי להוריד את רמת המתיחות; גל מתקפות הטרור עוד לא תם"

כוחות הביטחון נערכים הבוקר (ו') בכוחות מתוגברים מסביב לרחבת הר הבית – לראשונה מזה חודש, תותר כניסת מוסלמים לתפילות יום השישי ללא מגבלות.

אמש התקיימה הערכת מצב במחוז ירושלים במשטרה ובסופה החליט המפקד הטרי, ניצב משה (צ'יקו) אדרי, להסיר את מגבלות הגיל והמין על הכניסה להר הבית.

בעקבות שינוי המדיניות שהונהגה בשבועות האחרונים בהר הבית , גם הבוקר – כמו בכל יום שישי בחודש האחרון – יתפרסו אלפי שוטרים ואנשי משמר הגבול במוקדי החיכוך בבירה.

כוחות הביטחון יערכו גם במוקדי חיכוך נוספים, בהם אום אל פאחם, שם תתקיים היום הפגנה של ערביי ישראל בסיום תפילות יום שישי במסגדים. המשתתפים צפויים למחות על מותו של הצעיר מכפר כנא, חיר חמדאן, שנורה על ידי שוטר בשבוע שעבר, לאחר שתקף ניידת משטרה – אירוע שגרר מהומות אלימות והפרות סדר ברחבי הארץ.

בצמרת המשטרה ורשויות האכיפה ניסו אתמול (חמישי) לשדר מסר מרגיע, אך לא שאנן. השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' אמר בטקס חילוף מפקדי מחוז ירושלים במשטרה כי הרשויות "יעשו הכל כדי להוריד את רמת האירועים", אך העריך שגל מתקפות הטרור עוד לא תם.

השר אהרונוביץ' אמר בטקס כי "אנחנו נמצאים בתקופה של טרור עממי – בירושלים, גוש עציון וגם בתל אביב. אני מניח שעדיין יהיו פיגועים – אני מקווה שלא, אבל אני מניח שכן". השר הדגיש כי "אי אפשר שלא נגיב על האירועים – יש עדיין אירועים בעיקר על קו התפר".

אהרונוביץ' שידר מסר מרגיע על המהומות סביב העיר העתיקה בירושלים: "הר הבית הוא המוקד ולא יהיו פשרות, נשמור על הסטטוס קוו. הביקורים בהר ימשיכו ולא נאפשר לקיצונים לשנות את הסטטוס קוו"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.