כוננות שיא: המגנומטרים יישארו בהר הבית

הקבינט המדיני בטחוני אימץ את עמדת המשטרה, שתיערך היום בכוננות שיא מחשש להתפתחות מהומות אלימות מצד המוסלמים. זאת לאור ההסתה במהלך השבוע והקריאות להפר את הסדר.

שרי הקבינט המדיני-ביטחוני החליטו הלילה (ו'), בתום ישיבה שנמשכה כארבע שעות, שלא להסיר את אמצעי הבידוק החדשים שהוצבו בכניסה להר הבית, לאחר הפיגוע ביום שישי שעבר בו נרצחו שני שוטרים.

הקבינט גם הסמיך את משטרת ישראל לקבל החלטות על מנת להבטיח את הגישה החופשית למקומות הקדושים, תוך שמירה על הביטחון והסדר הציבורי בהר הבית.

בהודעה שיצאה בתום הישיבה נאמר כי "ישראל מחויבת לשמור על הסטטוס קוו בהר הבית וחופש הגישה למקומות הקדושים. ישראל מחויבת לשמור על הביטחון של כל המתפללים והמבקרים בהר הבית".

עוד לפני ישיבת הקבינט נערכה התייעצות ביטחונית בהשתתפות כל ראשי מערכת הביטחון בלשכתו של ראש הממשלה בקרית בתל אביב. השב"כ שב והציג את עמדתו לפיה אין סיבה להותיר את המגנומטרים בשטח ההר, שכן הדבר יכול להגביר את החיכוך עם המוסלמים. מנגד, המשטרה גרסה כי אמצעי הבידוק החדשים יגרמו להפחתה משמעותית באפשרות למעשי טרור.

הבוקר ערוכה המשטרה בכוננות שיא כדי למנוע מהומות בהר הבית ובמקומות אחרים – בעקבות הסתה גוברת והולכת מצד ארגונים פלסטיניים שונים – הקוראים למוסלמים להגיע היום להר ולהפר את הסדר בתגובה להחלטה להגביר את הבידוק הבטחוני בשטח ההר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.