כונני מד"א ומתנדבי הצלה אבטחו את רבבות המשתתפים בהלווית האדמו"ר מערלוי זצ"ל

כמאה כונני מד"א וארגוני הצלה הפועלים עם מד״א ביניהם: הצלה, צוות הצלה, הצלה בית שמש והצלה ביתר התפרסו לאורך כל צירי מסע ההלוויה ואבטחו את רבבות המשתתפים. החפ"ק המשוכלל של מד"א הוצבו בהלוויה וממנו נוהל מבצע האבטחה. המיטה הועברה מישיבת ערלוי לשכונת עזרת תורה באמצעות אמבולנס מד"א

פטירתו של זקן האדמו"רים חבר מועצת גדולי התורה כ"ק מרן האדמו"ר מערלוי זצ"ל הורידה אבל כבד על העולם היהודי ורבבות הגיעו לחלוק לזקן האדמו"רים כבוד אחרון.

במגן דוד אדום החלו עם קבלת ההודעה על פטירתו של האדמו"ר מערלוי, בהכנות ובתיאומים לקראת מסע ההלוויה ההמוני, וזאת בפקודת ובהוראת משטרת ישראל. ראשי ובכירי מחוז ירושלים במד"א התכנסו יחד עם בכירי המשטרה במשרדי מוסדות ערלוי בירושלים, על מנת לרכז את תוכניות אבטחת רבבות המשתתפים. לאחר מכן קיים מד"א ישיבת היערכות במטה מד"א מרחב ירושלים בהשתתפות נציגי ארגוני ההצלה ובהם צוות הצלה, הצלה, הצלה בית שמש והצלה ביתר עילית. במהלך הישיבה סוכמו פרטי האבטחה המלאים ופריסת הכוחות בשטח.

למעלה ממאה מתנדבי מד"א ממרחב ירושלים ועוד נוספים מבני ברק, בית שמש וביתר עילית נטלו חלק במבצע האבטחה המורכב במסע הלוויה.

לאורך כל ציר מסע ההלוויה, החל מישיבת ערלוי בשכונת קטמון, עבור דרך שכונת עזרת תורה ועד להר המנוחות התפרסו מתנדבים, חובשים, כוננים ופרמדיקים מטעם מד"א. כוחות מד"א בשיתוף הארגונים: צוות הצלה, הצלה, הצלה בית שמש והצלה ביתר עילית, התפרסו לאורך הציר בעשרות אמבולנסים, נט"ן, אט"ן וג'יפים, והעניקו מענה ראשוני לעשרות אשר נזקקו לטיפול הרפואי, כאשר רובם סבלו מפציעות קלות, חבלות וחתכים וטופלו במקום. האירוע נוהל מחפ"ק מד"א המשוכלל שהוקם בשכונת עזרת תורה.

לפני תחילת מסע ההלוויה רוכזו המתנדבים במטה מד"א במרחב ירושלים, שם קיבלו הנחיות ברורות על פקודת המבצע ומשם הם שובצו וצוותו לשטח, כשעל הכוחות מפקדים אבי חובב סגן מנהל מד"א מרחב ירושלים וראשי ארגוני ההצלה הפועלים עם מד"א הרב אושי שלומוביץ יו"ר הצלה והרב אברהם רייכמן יו"ר צוות הצלה.

המיטה ובה גופו הטהור של האדמו"ר מערלוי זצ"ל הועברה מישיבת ערלוי בשכונת קטמון ועד לשכונת עזרת תורה באמצעות אמבולנס מד"א.

על מבצע האבטחה הגדול פיקדו בכירי מד"א ובשיתוף פעולה וסינדיקציה עם בכירי המשטרה וקברניטי העירייה. מנכ"ל מד"א רמ"ג אלי בין סיכם את המבצע ואמר: "מרגע קבלת ההודעה הקשה על פטירתו של זקן האדמו"רים האדמו"ר מערלוי זצ"ל והוראת המשטרה כי על מד"א לאבטח את עשרות אלפי המשתתפים, תגבר מד"א כוחות. הפריסה הגדולה של מאות המתנדבים, החפ"קים והציוד שנפרס בשטח הביאה לכך שמבצע האבטחה המורכב עבר על הצד הטוב ביותר".

צילומים: קובי הר-צבי
654943ec-c6cc-429a-b861-0a2bab7f02a7

42a0b3ba-1bf2-4b5e-b9ca-22721f5b1e64

A1

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.