"כופים חילולי שבת": המקובל הרב דב קוק נגד בית החולים 'פוריה'

המקובל הרב דב קוק, יוצא למחאה חריפה כנגד בית החולים "פוריה" שמעסיק בכפייה מאות עובדים תושבי העיר טבריה למרות התנגדותם – צפו בקריאתו

המקובל הרב דב קוק, יוצא למחאה חריפה כנגד בית החולים "פוריה" שמעסיק בכפייה מאות עובדים תושבי העיר טבריה בשבת.

בית החולים אינו בתוך העיר, אם כי במרחק נסיעה של 15 דקות מהעיר עצמה, כשרוב העובדים הם תושבי העיר.

לאחרונה פנו לרב קוק כמה וכמה עובדים בטענה שמאלצים אותם לעלות למקום העבודה בשבת תוך חילול שבת מחפיר בפרהסיה, ואם לא יעשו כך יפוטרו ממקום עבודתם, ולהזכיר, מדובר בעובדים שומרי שבת חלקם חובשי כיפות.

"לאלץ אדם לעשות דבר נגד אמונתו, זה "כפייה אנטי דתית" מוצהרת, מה גם שהפתרון הוא פשוט, להסיעם ע"י אדם שאינו יהודי", אומרים העובדים.

הרב פנה למשרד הבריאות, וניסה לפנות גם באופן אישי לשר הבריאות  ליצמן שהוא אדם חרדי, אך  לטענת מקורביו נענה בכתף קרה. הרב קורא בדבריו "לכבד את אמונתו של כל אדם, ולא לאלץ עובדים שומרי שבת לחלל את השבת".

נציין, שאין מדובר ברופאים מנתחים וכ' שמחובתם לעבוד גם בשבת עצמה לטפל במקרי פיקוח נפש, מדובר לרוב בעובדי נקיון וכביסה שמלאכתם אינה פיקוח נפש, ובכל זאת מותרת עלייתם ע"י גוי בדיעבד אם אי אפשר לעשותה על ידי אחרים ורבים תלויים בהם.

הרב זועק וקורא מכאן למשרד הבריאות ולעומד בראשו לדאוג לעובדים שומרי שבת שיוכלו לשמור על דתם ואמונתם מבלי שעבודתם תיפגע כאשר זה לצורך גמור באין אפשרות אחרת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.