כורי הפחם מפנסילבניה הכריעו את הבחירות (וידאו)

נדב איל נוסע ל"ארץ הפחם" – פנסילבניה, ומוצא שם תעשיות שלמות ואלפי אנשים שאיבדו את עבודתם בעקבות התפתחות הטכנולוגיה. טראמפ מציע להם להחזיר את עבודתם ואת גאוותם – והם הצביעו לו בהמוניהם.{ טראמפ לנד }

נדב אייל  מערוץ 10  ערך לפני הבחירות סדרת כתבות ברחבי אמריקה בניסיון להתחקות אחר הסיכויים של טראמפ בדרך לבית הלבן בזמן שאף אחד כמעט לא חלם, נדב איל נוסע ל"ארץ הפחם" – פנסילבניה, ומוצא שם תעשיות שלמות ואלפי אנשים שאיבדו את עבודתם בעקבות התפתחות הטכנולוגיה. טראמפ מציע להם להחזיר את עבודתם ואת גאוותם – והם הצביעו לו בהמוניהם.

אחת מהתעשיות המצליחות ביותר בארה"ב במאה החולפת היא כריית הפחם. ערים שלמות נבנו סביב המכרות, אנשים רבים עבדו בתעשייה והכסף היה רב. אך התקדמות הטכנולוגיה והמעבר לכרייה מפצלי שמן, הפכו את התעשייה הזו ללא רווחית ולא רלווונטית, ואת אלפי העובדים בה לחסרי כל.

הדמוקרטים והאיגודים המקצועיים תמיד היו הבחירה הראשונה של כורי הפחם, אך בעקבות התבטאויות אחרונות של הילארי קלינטון, עושה רושם שהמנהג הזה עומד להשתנות. "אנחנו נגרום לכורים רבים ולחברות פחם רבות לפשוט את הרגל", אמרה בכנס בחירות לנשיאות, ובעולם בו אף מועמד דמוקרטי לא ניצח בלי פנסילבניה, ארץ הפחם – להילרי זה עלה בנשיאות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.