כותבת הפוסט על חתונת גור מתנצלת

החרדית שכתבה את הפוסט שעסק בחתונת 'בית גור והשידוך' מתנצלת בפני קהילת הספקטרום. { "מבקשת סליחה"}

החרדית שכתבה את הפוסט שהסעיר את המגזר החרדי, ועסק בחתונת 'בית גור והשידוך', מתנצלת.

בפוסט שכתבה אושיית הפייסבוק החרדית בדף הפייסבוק שלה, היא מספרת על התגובות הרבות שקיבלה, על ההד הציבורי הרחב שגרם הפוסט –  שהגיע עד לגלי צה"ל, וגם, תובנות חדשות על מגוון בעיות האוטיזים שלא היו ידועות לה וגם לציבור הרחב שלא היה בקי בבעיה המורכבת.

בראשית הפוסט היא מתייחסת לסערה שחוללה במו ידיה, "ביומיים האחרונים למדתי המון דברים חדשים. היומיים האחרונים היו מיוחדים. ראשית, גיליתי שוב את עוצמת המדיום הפייסבוקי, את כוחה של הרשת, וכוחה של הכותבת.

פוסט קצר ביום שלישי בערב, הפך ברביעי בבוקר לנושא ציבורי שנידון בבמות הכי רשמיות, ולדיון ציבורי חשוב בנושא שיטת השידוכים, כוחן של מערכות קהילתיות וחופש הבחירה שיש לתת לנערים ולנערות בבואם בברית השידוכים".

בנוסף, מתארת הכותבת כי רק לאחר מעשה גילתה על בעיית האוטיזים, " למדתי עד כמה מורכב ומגוון "הספקטרום האוטיסטי", וזה היה שיעור חשוב ומשמעותי הרבה יותר. גיליתי כמה חברות וידידות המגדלות ילדים וילדות שלוקים באוטיזם, קיבלתי תמונות וסרטונים מתוקים מדבש של המלאכים הללו, גיליתי כמה אנשים שבעצמם לוקים באוטיזם.

והמסקנות שלה: "נוכחתי לראות עד כמה הסטיגמה הזו שקובעת שאוטיסט שווה מפגר או אדם לא ראוי מופרכת לחלוטין". כמה גאונים ומשפיעים עשויים להיות אנשים הנמצאים על הקשת המגוונת הזו, כמה רגשות ועומק יש בכל ילד וילדה מיוחדים וכמה דמעות ומאמץ משקיעים ההורים.

הסטיגמה הזו יכולה להרוס לעיתים את חייו של ילד לוקה באוטיזם אף יותר מן הלקות עצמה, ימי הולדת ריקים, חיי חברה דלילים, מבטים מלאים חמלה, וכל זה מנת חלקם של ילדים מדהימים.

לסיום היא מבקשת סליחה על הפוסט שכתבה, "כעת זו בהחלט הזדמנות טובה בשבילי לבקש סליחה. סליחה מכל אותם הורים שמצאו את עצמם מנגבים דמעה סוררת מהפוסט שלי או מהתגובות שנלוו אליו, תגובות שזרמו בהמוניהן ללא כל יכולת שליטה.

סליחה מכל אותם אנשים הלוקים באוטיזם שהגיבו על הפוסט שלי ונתקלו לעיתים באמירות קשות וסטיגמטיות מצד אחרים. כמובן שלא הייתה זו כלל כוונת הפוסט שבא להצביע על נקודה אחרת לגמרי.

סליחה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.