כותל מאובטח מידי • מאבטחים בכותל המערבי נגד החברה המפעילה אותם: "כמעט ואין הפסקות לאכילה, פעמים רבות עובדים 15 ואף 17 שעות ביממה"

מאבטחי הכותל המערבי מתקוממים: לטענת מאבטחים הבוקר בעיתון 'מעריב', במקרים רבים במהלך משמרת שגרתית באחת מעמדות השמירה, הנמשכת 12 שעות, ובעיקר בלילות, הם לא מקבלים הפסקות סדירות כמתחייב מהחוק, ולא אחת הם נאלצים לאכול בעמדה. היו מהם שאף סיפרו כי בעקבות אילוצים שונים הם עבדו בשנים האחרונות 15 ואף 17 שעות ברציפות (!), אך מאידך לא קיבלו תשלום עבור שעות נוספות כמתחייב בחוק.

עוד לטענת המאבטחים: פעמים רבות מטילים עליהם קנסות ומנכים סכומים ממשכורותיהם בשל איחורים, דיבור בטלפון או יציאה לשירותים ללא אישור, בניגוד לחוק. לטענת המאבטחים, מי שמטילים עליהם את הקנסות הם קציני המשטרה האחראים על האבטחה במתחם הכותל, ולא מעסיקיהם הישירים. "באחד המקרים הגיע קצין משטרה לשני מאבטחים, טען שהם לא עמדו במקום הנכון והודיע להם שהוא קונס אותם. כשהם סירבו לחתום שהם מאשרים את הקנס, הוא פשוט העיף אותם מהעבודה – בלי שימוע ובלי הודעה מוקדמת", סיפר אחד המאבטחים.

החוק למעשה מחייב הפסקה של לפחות שמונה שעות בין משמרת למשמרת, אך לטענתם רבים מהם משובצים למשמרת לפני שחלפו שמונה שעות מתום המשמרת הקודמת.

"אולי נעשו טעויות"
מחברת "מודיעין אזרחי", המבצעת את האבטחה במתחם הכותל המערבי, מסרו בתגובה כי אינם מכירים את הטענות האלו ואינם מודעים לקנסות שמוטלים על המאבטחים. לדבריהם, מערכי האבטחה של "מודיעין אזרחי" מבוקרים בקפידה על ידי המשרד הממשלתי שהזמין את שירותיהם. עם זאת, לדבריהם, ייתכן שנעשו טעויות בשיקול דעת של האחראים במקום.

ממשטרת מחוז ירושלים, האחראית על האבטחה במתחם, מסרו כי המשטרה אינה קונסת את המאבטחים, אולם קציני המשטרה במקום מעבירים דוחות ל"מודיעין אזרחי", שבהם מפורטים עבירות משמעת ואירועים של התרשלות בתפקיד המאבטחים, והחברה היא שקונסת אותם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.