ביקורת על ליצמן: "התנהלות שערורייתית"

גורמים חרדים מותחים ביקורת על שר הבריאות שבחר שלא לקצר את מסעו בארה"ב זאת למרות ההשתוללות של שפעת החזירים בארץ {בהלת השפעת}

ליצמן סופג אש: בעקבות המחיר הקשה שגובה ׳שפעת החזירים׳ במגזר החרדי ובכלל, מביעים גורמים חרדים תמיהה על התנהלותו של שר הבריאות לנוכח המשבר. עיקר הביקורת מתמקדת בעובדה שהשר ליצמן ממשיך את ביקורו בארה״ב כפי המתוכנן ולא חוזר לארץ כדי לעמוד מקרוב על המאמצים לבלימת המגיפה.

אמש, אחרי שדווח על עוד אשה חרדית שאושפזה במצב קשה לאחר שלקתה בשפעת, הגדיר עסקן רפואי בכיר את התנהלות של ליצמן ״שערוריה״. לטענת העסקן, כשמתרחש משבר בתחום אחריותו של כל איש ציבור בשעב שהוא שוהה מעבר לים, הרי שמיד הוא מקצר את ביקורו ושב לארץ.

"קחו לדוגמא את ראש הממשלה, יותר מפעם אחת הוא קיצר את ביקורו בחו״ל בעיקר על רקע משברים ביטחוניים. וליצמן מה? קיים משבר אמיתי בתחום שעליו הוא ממונה ולמרות זאת הוא לא משנה את סדר יומו", דברי העסקן.

כזכור, אמש דיווחנו כי אשת אברך מקריית ספר אושפזה במצב קשה בבית החולים בלינסון לאחר שנדבקה בשפעת החזירים. האישה אושפזה אך לפני כיומיים בלבד לאחר שלא חשה בטוב, אולם אבחון קצר העלה כי היא נדבקה בשפעת.  בעלה הנו אחד האברכים החשובים במודיעין עילית ובוגר ישיבת פוניבז' בבני ברק.

בהיכלי בתי הכנסת במודיעין עילית נתלו מודעות הקוראות לציבור להתפלל עבור האישה. כמו כן עצרות תפילה נערכות כל העת בבתי הכנסת לרפואתה.

המקרה הנוכחי מגיע אחרי שורה של מקרים בחודש האחרון, כשרק אמש ליוו המונים למנוחות את האשה מרת בת שבע בוימל ז״ל שנפטרה כתוצאה מסיבוכי השפעת.

בשבוע שעבר אושפזה בבית החולים אשה כבת 26 מחסידות בעלזא שלקתה בשפעת, מצבה מוסיף להיות קשה אף בשעות אלו.

לפני כחודש נפטרה אשה חרדית מנתיבות כתוצאה מסיבוכי השפעת.

כאמור, על אף הנתונים המדאיגים בוחר השר ליצמן להמשיך את ביקוקו מעבר לים ולא לעמוד מקרוב על ההתמודדות של משרד הבריאות בארץ.

פנינו לדוברו של ליצמן לצורך קבלת תגובה ועדיין לא נענינו, לכשתתקבל – היא תפורסם.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח קודם זה בכלל לא שפעת חזירים זה משהו אחר , זה שפעת "דבר אחר" .
  ומה יעזו עם ליצמן יחזור ???? השפעת יעצור ?.? האם שר התחבורה שבארץ עוצר את התאונות ? במקרה ביטחוני צריך לקחת החלטות …………….

  מוחמד |
  הגב
 2. ואם ליצמן יהיה בארץ המגפה תעצר???. איך בדיוק ?
  הג' בוימל מפתח תקווה אמרו דלקת ראות לא שפעת

  יוכי |
  הגב