כחלון: "אני אהיה שר האוצר החברתי הראשון של ישראל"

יו"ר "כולנו": "פעם ראשונה שיהיה כאן שר אוצר שיבין באמת את המצוקות החברתיות" ■ "האזרחים בישראל משלמים 30% יותר ממדינות אחרות בגלל שיש מונופולים וטייקונים ובעיקר בגלל שלאף אחד לא אכפת"

"אני אהיה שר האוצר החברתי הראשון של מדינת ישראל", כך אמר יו"ר מפלגת "כולנו" משה כחלון בכנס של המרכז להעצמת האזרח באוניברסיטת תל אביב. לדבריו, "כל פעם שהיה שר לא מתאים, השר סבל והציבור סבל. יאיר לפיד ישב במשרד האוצר ולא עשה כלום, שטייניץ הכיר את כל הבעיות ובחר להתעלם. פעם ראשונה שיהיה שר אוצר שיבין באמת את המצוקות החברתיות".

כחלון התייחס לבעיות הריכוזיות מהם סובל המשק הישראלי, ואמר כי "נתניהו ולפיד מכירים את כל הבעיות של הריכוזיות. הבעיה היא שאף אחד מהם לא רצה לטפל בבעיות ולא רצה לריב עם אף אחד. מפלגת כולנו קמה לטפל ביוקר המחיה, בצמצום הפערים החברתיים והדיור. אנחנו משלמים 30% יותר ממדינות אחרות בגלל שיש מונופולים, טייקונים וקבוצות אינטרס ובעיקר בגלל שלאף אחד לא אכפת".

כחלון, שחשף בשבוע שעבר תוכנית יומרנית להוזלת שירותי הבנקאות בישראל, אמר כי הוא נשאל למה לא הצטרף למפלגות אחרות? והוא השיב כי "כל ראש מפלגה שיבוא ויגיד שהוא מוכן להילחם בבנקים, במונופולים וביוקר המחיה באמת אנחנו נצטרף אליו".

לדברי יו"ר "כולנו", "את יוקר המחיה לא פותרים לא בקונגרס ולא במינכן – את יוקר המחיה פותרים פה. אנשים כאן הגיעו לתפקידים בכירים ופשוט לא עשו כלום. מעניין למה אף אחד לא רוצה את משרד האוצר. איילת שקד רוצה את התיק לביטחון פנים, איווט רוצה את משרד הביטחון. משרד האוצר? נשלח כבר את כחלון להילחם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.