כחלון ביטל את גזירת האלכוהול של לפיד

לאחר שלפיד הכפיל את המיסוי על משקאות האלכוהול. החליט שר האוצר, משה כחלון, לאמץ את המלצות הוועדה שבחנה את הכנסות המסים כתוצאה מהמהלך. "נמשיך לפעול להורדת יוקר המחיה בישראל ולהקל על הצרכנים בכל מקום שבו ניתן", אמר כחלון

כחלון מבטל את גזירת לפיד: שר האוצר חתם היום (שלישי) על צו שיוזיל את המיסוי על משקאות האלכוהול.

כבר החל מחצות יופחת המס על הבירה בכ-46%, והמס על משקאות המשכרים יופחת ב-21%. ההחלטה על ההוזלה התקבלה במסגרת שינויים מבניים בתחומי המיסוי על הבירה ועל האלכוהול, ובמסגרתה יבוטלו התקנות שנקבעו בשנים האחרונות בתחום תוך אימוץ מחודש של המתווה המקורי שנקבע בזמנו בידי רשות המסים.

 

באוצר הבינו שהחלטת לפיד על הוזלת מחיר הבירות הוא כישלון בשל ירידה במיסוי. לשם כך,  צוות מקצועי בראשות מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, בהשתתפות נציגי רשות המסים, קבע כי יש  לבטל את השינויים שנעשו במיסוי בירה בשנת 2012 ובמיסוי האלכוהול, ובכך אימץ מחדש את שיעור המס שעמד עד אותה שנה על כמחצית משיעורו הנוכחי.

הצוות התייחס למיסוי שהטיל לפיד על משקאות משכרים, כגון: וודקה, וויסקי, וערק, והמליץ להפחיתו לאחר שבחינת הנושא בשנתיים האחרונות העלתה כי המהלך לא הביא לתוספת הכנסות במונחים ריאליים. כמו כן לקח הצוות בחשבון תופעות שליליות שהתפתחו בענף האלכוהול, לרבות התפתחותה של תעשייה פיראטית המייצרת משקאות מזיקים תוך פגיעה בעסקים.

"נמשיך לפעול להורדת יוקר המחיה בישראל ולהקל על הצרכנים בכל מקום שבו ניתן", אמר היום שר האוצר כחלון לאחר אישור ההסכם. "אנחנו מתכוונים להמשיך במגמה ולא נהסס לתקן עיוותים במס ככל שנדרש ולהקל על האזרחים. המהלך מבטל העלאת מס שנקבעה לפני כשנתיים שהתברר כי לא הביאה לתוצאות החזויות ואף היו לה השלכות שליליות, והוא מבוצע לאחר בחינה מעמיקה של רשות המיסים שתומכת במהלך".

השינוי ייכנס לתוקפו הלילה בחצות לאחר פרסומו ברשומות, כששיעור המס על בירה יעמוד על 2.33 ₪ לליטר בלבד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.