כחלון בנושא תקצוב קיצור החופשות במערכת החינוך :"הכיוון הוא חיובי"

יש מחסור של כ-30 מיליון שקלים לצורך פתיחת מאות משפחתונים, אשר יאפשרו לאימהות להשתלב במעגל העבודה

בדיון סוער בוועדת העבודה והרווחה של הכנסת, אשר עסק בעיקר ביישום דו"ח העוני, אמר שר האוצר משה כחלון, בתגובה לשאלתו של ח"כ מאיר כהן (יש עתיד) לגבי תקצוב קיצור החופשות במערכת החינוך, כי "הכיוון הוא חיובי", כהגדרתו, אולם הוסיף: "אני לא יכול להתחייב".

ח"כ אילן גילאון (מרצ) הוצא מהדיון על ידי יו"ר הוועדה ח"כ אלי אלאלוף (כולנו), לאחר שהתפרץ מספר פעמים לדברי שר האוצר וקרא לעברו: "יש לך כוונות טובות, אבל מדוע הצעת החוק להשוואת קצבאות הנכות לשכר מינימום , אשר מונחת על שולחנך כבר חצי שנה, לא מקודמת ולא נדונה בוועדת העבודה והרווחה של הכנסת, באמצעות יושב הראש אלאלוף שכולנו מעריכים? למה צריך ועדות מיוחדות ופרופסורים? תפסיק להיות דמגוג, תעשה את העבודה שלך, ולא קמפיין בחירות. עם כל הכבוד לתוספת של 230 שקלים, זאת הסחת דעת". שר האוצר השיב לו: "עם כל הכבוד לך, יש צד שמדבר ויש צד שעושה. אני תומך בוועדה ובפרופ' זליכה. למרות כל ההסתייגויות, זו פעם ראשונה שמוקצה סכום כזה לקצבאות; תוספת של 4 מיליארד שקלים ל-9 המיליארד הקיימים".

מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, הוסיף: "הוויכוח הוא רק איך מיישמים את התוספת הזאת, אם בשירותים או בכסף". אלכס פרידמן, הסובל ממחלת ניוון שרירים, מחה בדיון על שהכסף טרם הגיע ליעדו: "שר האוצר זרק אותנו, הנכים". בתגובה אמר כחלון: "החקיקה תסתיים והכסף יגיע". היו"ר אלאלוף אמר: "נושא המוגבלויות לא ירד לדקה אחת מסדר היום של ועדת העבודה והרווחה. הנושא מטופל וימשיך להיות מטופל נכון".

מנכ"ל משרד האוצר המשיך וסקר את יישום דו"ח העוני, לפי המלצות הוועדה משנת 2014 בראשה עמד ח"כ אלאלוף (מצ"ב מצגת). הוא הדגיש כי בתקציבי השנים 2015 עד 2108 ניתנה תוספת של 16 מיליארד שקלים בבסיס התקציב למלחמה בעוני. לשאלתה של ח"כ אורלי לוי-אבקסיס, השיב כי התוספת אינה במסגרת "הטייס האוטומטי". אלאלוף הדגיש: "מדובר בצעד אדיר בדרך לשיפור משמעותי בדירוג העוני של ה-OECD. אנחנו בדרך הנכונה".

ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) התריע כי יש מחסור של כ-30 מיליון שקלים לצורך פתיחת מאות משפחתונים, אשר יאפשרו לאימהות להשתלב במעגל העבודה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.