כחלון ודרעי יתקפלו? ההצבעה על התאגיד – בשבוע הבא‎

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט ללכת בכל הכוח כנגד 'התאגיד', והודיע כי בשבוע תתכנס הממשלה לדון על עתיד התאגיד. שר האוצר משה כחלון הודיע כי לא יגיע לישיבה, דרעי הודיע כי הוא מתנגד, אך ראש הממשלה מתכוון להטיל משמעת קואליציונית על השרים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט ללכת בכל הכוח כנגד 'התאגיד',  והודיע כי בשבוע תתכנס הממשלה  לדון על עתיד התאגיד.  שר האוצר משה כחלון הודיע כי לא יגיע לישיבה, במחאה על התדרוכים של אנשי הליכוד נגדו, שהציגו אותו "כשמאלן ומשת"פ של התקשורת". בעקבות כך, הוחלט על דחיית הדיון בשבוע. לאחר מכן הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו כי בשבוע הבא תובא להצבעה בממשלה הצעת החוק של יו"ר הקואליציה דוד ביטן לביטול התאגיד.

יוזמת ביטן קיבלה חיזוק מוועד העובדים של רשות השידור, שהודיע במכתב לשר האוצר כי יסכים לצעדי התייעלות דרמטיים, כולל גמישות ניהולית מוחלטת להנהלה.

בישיבת הממשלה ידונו השרים בהצעת החוק של יו"ר הקואליציה דוד ביטן הקוראת לפרק את גוף השידור החדש. ראשי התאגיד הודיעו רשמית לנתניהו ולכחלון כי הם מוכנים לעלות לשידור בתחילת בינואר, אך נתניהו המכהן גם כשר התקשורת ושר האוצר מתנגדים לבקשה.

היופ ביטן אמר היום כי חלה התקדמות משמעותית במגעים לסגירת התאגיד. "השתפרו הסיכויים מבחינה קואליציונית ואנחנו עובדים על זה, גם אני וגם ראש הממשלה", הוסיף ביטן. "כרגע יש לכך רוב בתוך הקואליציה. אם תהיה מחויבות קואליציונית יהיה גם רוב בכנסת".

מקורביו של שר הפנים אריה דרעי התייחסו לתדרוכים בליכוד כי הוא מתלבט ואמרו כי  "אין התלבטות", הבהירו. "השר דרעי יתנגד למהלך כזה. איננו מכירים שום התלבטות כזו". גם השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל, אמרה הבוקר לפני ישיבת הממשלה כי היא בעד התאגיד.

שר הבריאות יעקב ליצמן מיהדות התורה אמר לקראת ישיבת ראשי הקואליציה: "אנחנו צריכים לראות מה מחייב אותנו ההסכם הקואליציוני. נקשיב לעלויות – נשווה זה מול זה ונחליט".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.