כחלון ודרעי מחלקים סוכריות: הלחם יוזל ב- 22 אג'

שר האוצר משה כחלון ושר הכלכלה אריה דרעי מחלקים סוכריות לציבור בישראל . לאחר ההפחתה על האלכוהול אתמול, שני השרים חתמו היום על הצו להפחתת מחירי הלחם והחלה שבפיקוח, בשיעור של 3.02%.

 

לרגל ראש השנה, שר האוצר משה כחלון ושר הכלכלה אריה דרעי מחלקים סוכריות לציבור בישראל . לאחר ההפחתה על האלכוהול אתמול,  שני השרים חתמו היום על הצו להפחתת מחירי הלחם והחלה שבפיקוח, בשיעור של 3.02%.

במה זה יבוא לידי ביטוי? חלה או מאפה שמרים במשקל 500 גרם יעלה 5.15 שקלים, במקום 5.31 שקלים. לקמעונאי המחיר החדש יהיה 3.89 שקלים במקום 4.01 שקלים

לחם אחיד (כהה) פרוס וארוז יעלה  7.08 שקלים לעומת 7.3 שקלים, המחיר לקמעונאי יירד ל-5.3 שקלים מ-5.47 שקלים

לחם לבן פרוס וארוז יעלהלאחר ההוזלה 6.29 שקלים לעומת 6.49 שקלים,

שר הכלכלה אריה דרעי:אמר בתגובה "הורדת מחירי הלחם המפוקח, ערב ראש השנה לקראת חגי תשרי, תאפשר למשפחות רבות בישראל, בעיקר למשפחות נזקקות וקשות יום, לשלם פחות על מצרך יסוד – הנצרך בכל בית. אני פועל לנצל כל הזדמנות להורדת מחירים, בעיקר מחירי מוצרי היסוד ובכך להביא להורדת יוקר המחיה ולשיפור ולהעלאת רמת חיי משפחות רבות בישראל".

שר האוצר משה כחלון אמר בעקבות הורדת המחירים: "כשמחירי התשומות בעולם יורדים, חשוב וצריך לעדכן בהתאם את מחירי הלחם. ועדת הפיקוח במשרד האוצר עוקבת באופן תדיר אחר מחירי התשומות וכך מתאפשר לנו להקל על הצרכנים ולהוזיל את עלויות הלחם כמוצר בסיסי לבית, וכשזה קורה בערב ראש השנה זה אפילו משמח יותר כסימן לשנה חדשה של הקלה ביוקר המחיה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.