כחלון מכחיש: "הכל ספינים, התאגיד יקום"

בכנס דה מרקר התייחס שר ההאוצר משה כחלון, למשבר בקואליציה על סוגיית תאגיד השידור הציבורי ואמר "הכול ספינים", אמר השר. { משבר התאגיד}

ספינים או משבר? בכנס דה מרקר התייחס שר ההאוצר משה כחלון, למשבר בקואליציה על סוגיית תאגיד השידור הציבורי ואמר "הכול ספינים", אמר השר.
"התאגיד יקום עם חוק התקשורת". הוסיף כחלון: "אני לא מכיר שום דבר אחר מנתניהו מאז יום שישי האחרון. מאז לא דיברנו", ציין השר.

, כחלון הכחיש את  הדיווחים על קרע בינו לבין ראש הממשלה. "יש לנו את הסיכום האחרון שלנו בנוגע לתאגיד, שהוא נפתח ויהיה חוק תקשורת שראשי הקואליציה יתמכו בו, מאז הכל זה ספינים – לא אמיתי ולא רציני", הבהיר כחלון.

"אומרים כל הזמן מקורבים אמרו ככה, מקורבים שלו ומקורבים שלי, אני ספרתי את ה'מקורבים שלי', ויש לי יותר מקורבים מבוחרים", גיחך כחלון. "אני לא יודע על איזו פשרה ואיזה מתווה הם מדברים שרה"מ דחה, אני שוחחתי עם רה"מ ביום חמישי וסיכמנו, מאז אני לא מכיר משהו אחר, הוא לא דיבר איתי".

"אם יחליטו על בחירות נלך לבחירות, אני ערוך לכל תרחיש", ציין, "נתמודד ברשימה עצמאית. אבל הסיכום עבורי קיים. התאגיד יקום לצד חוק תקשורת, אני לא מכיר משהו אחר. אני מכיר את מה שרה"מ אמר לי".

בסביבת נתניהו מקשיחים עמדות ומסרבים להגיע לפשרות. ב'ידיעות אחרונות' דווח  הבוקר כי לאחר שהתאגיד הודיע אמש על מינויה של גאולה אבן, רעייתו של גדעון סער, למגישת החדשות המרכזית של התאגיד, ראש הממשלה הורה מסין להקשיח עמדות מול כחלון.

שר המדע אופיר אקוניס אומר הבוקר (שלישי) לחדשות 2 כי שר האוצר כחלון  צריך להתגמש ולהסכים לקליטת עובדי התאגיד ברשות השידור.

ראש הממשלה נתניהו שנמצא כעת בסין במסגרת ביקור מדיני, מתעקש לסגור את התאגיד, ביום חמישי צפוי נתניהו לחזור, ואז תתקיים ישיבת ראשי סיעות הקואליציה, שם יוכרע עתיד הקואליציה והתאגיד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.