כחלון לחרדים: "מעוניין לסייע לכם במצוקת הדיור"

סיעת יהדות התורה בכנסת נועדה עם שרי האוצר והבינוי והשיכון לפתרון מצוקת הדיור לציבור החרדי. חברי הסיעה דרשו הקצאת 6-7 ערים ברחבי הארץ, שבהן מתוכננת בקרוב בניה בהיקף נרחב, כדי לבנות בהן אלפי יחידות דיור עבור הציבור החרדי * הישיבה התנהלה באוירה חיובית והשרים כחלון וגלנט הביעו נכונות לסייע בפתרון המצוקה * שר הבינוי והשיכון אמר שיקים במשרדו אגף כפוף למנכ"ל המשרד שיעסוק בבינוי עבור הציבור החרדי * אנשי המקצוע בשני המשרדים יוועדו עם נציגות של הציבור החרדי כדי לקדם את הפתרונות המעשיים בשטח

חברי סיעת יהדות התורה בכנסת נועדו אמש עם שר האוצר משה כחלון, ושר הבינוי והשיכון יואב גלנט, כדי לקדם צעדיים מעשיים לפתרון מצוקת הדיור של הציבור החרדי.

בישיבה השתתפו גם יו"ר קבינט הדיור אביגדור יצחקי, מנכ"ל משרד השיכון, וכן צוות נרחב של בכירי משרדי האוצר והבינוי והשיכון.

כל חברי הסיעה העלו בפני השרים את מצוקת הדיור של הציבור החרדי בכל חומרתה, והציעו דרכים לפתרונות מעשיים.

במרכז הדברים הועלתה דרישה להקצות 6-7 ערים ברחבי הארץ, שבהן מתוכננת, או עומדת להתבצע בקרוב בניה בהיקף נרחב, ולבנות בהן אלפי יחידות דיור עבור הציבור החרדי. בניה זו תתבצע במתחמים נפרדים שייוחדו עבור הציבור החרדי. כמו כן ההצעה לאשר מענקים לרוכשי דירות יד שניה בפריפריה.

חברי הסיעה ציינו כי בהתאם להסכם הקואליציוני מגיע ליהדות התורה את חלקה היחסי באוכלוסיה, ולכן יש לקחת זאת בחשבון בכל מקום שבו מתכננים בניה בהיקף נרחב, כולל בתכניות של מחיר למשתכן וכד'.

בדבריהם הדגישו שיש לדאוג לביסוס וגיבוי משפטי של הבינוי עבור הציבור החרדי, כדי שלא יתעוררו התנגדויות מבחינה משפטית, וכמו כן תכנון מראש כדי להתאים כל מתחם לצרכי הציבור החרדי.

חברי הסיעה ביקשו שהשרים ידונו בנושא בהקדם ויביאו את התשובות והפתרונות שיהיו בידיהם בימים הקרובים.

הישיבה התנהלה באוירה חיובית והשרים הביעו נכונות לסייע באופן מעשי לפתרון המצוקה הקשה של הציבור החרדי בתחום הדיור.

שר האוצר משה כחלון ציין שהוא מעוניין לסייע לציבור החרדי, כפי שכבר עשה בעבר בתחום משרדו, ויפעל גם בנושא זה ויסייע ככל יכולתו. השר אמר כי יש לדאוג שבמינהל הדיור יהיה נציג שיעסוק בכל מה שקשור לבינוי עבור הציבור החרדי.

שר הבינוי והשיכון יואב גלנט הזכיר את הסיורים שקיים בכל הערים שבהם מתגורר הציבור החרדי, ואמר שהוא מכיר את הבעיה מקרוב. כדי לסייע בקידום הענין אמר שיקים במשרדו אגף בכיר הכפוף למנכ"ל המשרד, שיעסוק בקידום פתרונות לנושא.

בסיום הישיבה סוכם שתתקיימנה ישיבות רצופות עם אנשי המקצוע במשרדי האוצר והבינוי והשיכון יחד עם הנציגות החרדית, כדי לקדם את הפתרונות המעשיים והישומיים בשטח.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.