כחלון: מאוחר מידי לשלב מזרחיים על השטרות החדשים

שר האוצר משה כחלון אמר הבוקר כי המאבק של יו"ר שס, השר אריה דרעי לשילוב דמויות של אנשי רוח מבני עדות המזרח חשוב וכי בעתיד ידונו על כך. כחלון הסביר כי הסדרה הנוכחית של השטרות כבר מודפסת ולכן לא יהיה שינוי בדמויות המופיעות עליהם.

המאבק של אריה דרעי לשילוב דמויות של משוררים מבני עדות המזרח על השטרות החדשים של בנק ישראל נכשל? אם לשפוט לפי דבריו של שר האוצר משה כחלון הבוקר, נראה כי התשובה היא חיובית. לדברי כחלון, מדובר בנושא כאוב שצריך לטפל בזה בעתיד.

בראיון לתוכנית 'חדש על הבוקר' עם נועם זיגמן ברדיו 'קול ברמה', התייחס שר האוצר משה כחלון למחאה על כך שלא נבחרו דמויות של אישים ממוצא מזרחי על השטרות החדשים שהודפסו, כאשר רק דמויות של אנשי רוח אשכנזים יתנוססו על השטרות.

לדברי השר כחלון, "הנושא שהוא מדבר עליו זה באמת נושא כואב". עם זאת הבהיר כחלון: "אם אני מבין נכון קצת איחרנו לשפר את זה, כי לדעתי השטרות כבר מודפסים", טען. בסיום התייחסותו לנושא זה הדגיש: "אבל אין ספק שבעתיד צריך לטפל בדברים האלה".

כזכור, השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל אריה דרעי אמר בישיבת הממשלה כי על הממשלה לפנות לבנק ישראל ולדרוש כי שני השטרות שיונפקו בקרוב יישאו את דיוקניהם של משוררים מבני עדות המזרח. דברי השר דרעי נאמרו בדיון בממשלה לציון יום היציאה וגירוש היהודים מארצות ערב ומאיראן.

בדיון אמר עוד השר דרעי: ״הנצחת מורשת בני עדות המזרח לוקה בחסר. יש עוד הרבה מה לעשות בכל הקשור למורשת יהודי עדות המזרח בכל הקשור למערכת החינוך. ילדי ישראל צריכים ללמוד גם על ההיסטוריה של היהודים מארצות ערב ומאיראן, על משוררים וסופרים יהודיים מעדות המזרח ועל אנשי רוח שפעלו באותן ארצות".

לדברי יו"ר מפלגת ש"ס, "הממשלה חייבת לקבל החלטה בעניין השטרות ולהנציח משוררים בני עדות המזרח על השטרות החדשים שיוציא בקרוב בנק ישראל״.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. העיקר שלא יפורסמו על השטרות גנבים ולוקחי שוחד, וגם לא חבריהם. אוי לרשע ואוי לשכנו. הבנת, קחלון?

    בני |
    הגב
  2. ואם הם יקבלו דמות מזרחית על שטר של 20 הם יבכו למה על ה200 זה אשכנזי.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב