כחלון מבהיר: "התכנית תעבור"

כחלון התייחס לקרע עם הליכוד, לאחר שמידר את נתניהו מהתכנית החדשה. "אני לא מכיר כעס בשום מקום ואף פעם לא יכול להיות כעס". { נטו משפחה}

בעקבות הזעם בליכוד כלפי שר האוצר משה כחלון שלא עידכן את ראש הממשלה אודות התכנית הכלכלית החדשה,מבהיר שר האוצר כי התכנית תאושר במלואה.

 כחלון הסביר במסיבת עיתונאים בבית החולים  רמב"ם בחיפה כי "הפחתת המחירים זו פריביליגיה של שר האוצר".

כחלון בישר עוד כי "כבר בשעות הקרובות אחתום על הפחתת המסים של בגדי תינוקות, הנעלה, ומכשירים סלולריים. גם יתר התכנית ובה גם הוזלת עלויות הצהרונים תעבור".

כחלון  התייחס לקרע עם הליכוד, לאחר שמידר את נתניהו מהתכנית החדשה. "אני לא מכיר כעס בשום מקום ואף פעם לא יכול להיות כעס. מי שכועס על זה שנותנים הטבות או הקלות לאנשים שכל כך הרבה שנים חיכו לזה – הכעס שלו לא במקום".


שר האוצר משה כחלון הציג אתמול את תכנית "נטו משפחה" שעלותה הכוללת נאמדת ב-4 מיליארד שקלים במסגרת התכנית הציג כחלון שורה של בשורות כלכליות עבור מעמד הביניים. כחלון הציג את התכנית מבלי לעדכן את ראש הממשלה וטען כי מדובר בתכנית שכבר הציג בהסכם  הקואליציוני לפני כשנתיים.

ההחלטה של כחלון להסתיר מנתניהו את התכנית החדשה עשויה להביא לסכסוך קואליציוני עם נתניהו.  "אני לא צריך לעדכן", אמר כחלון," זוהי תוכנית ממשלתית"."היום אנו מחזירים חוב גדול לעמוד השדרה של החברה הישראלית – המשפחות העובדות", אמר כחלון.

"היום אנחנו מחזקים את מעמד הביניים במעשים ולא בדיבורים", הוסיף השר. "היום אנחנו מחזקים את הזוג שיוצא בבוקר לעבודה ומשלם מיסים, את משרתי המילואים והמשפחות בישראל. כולם מדברים על מעמד הביניים, עד היום לא נעשה מאומה. צריך לשנות כיוון, שיותר משפחות מלמטה יעלו למעלה ולא הפוך. מעמד הביניים נשחק בשנים האחרונות ואנחנו נשנה את הכיוון".

כחלון הוסיף עוד "זו תכנית חברתית כוללת בה אנחנו ממשיכים במאבק ביוקר המחייה. זה טוב לחברה, טוב למשק, זה טוב לצמיחה וזה עושה צדק לאלפי משפחות ישראליות. התכנית כוללת מהלך היסטורי של סבסוד צהרונים. אנחנו נדאג שיהיה אפשר לשלוח ילדים לצהרון בלי לפשוט רגל. כמו כן נעניק תוספת נקודות זיכוי להורים עובדים, יהיה פה חיסכון של מאות שקלים בחודש. המסר הוא שלא נשאיר אף אחד מאחור, יש לנו עוד הרבה משימות לפנינו".

 על פי התכנית החדשה: יגודלו נקודות זיכוי להורים עובדים בגין ילדים:  הגידול בהכנסה הפנויה של בני זוג שלהם ילדים צפוי להסתכם בעקבות המהלך באלפי שקלים בשנה ויינתן רטרואקטיבית מינואר 2017.

סבסוד צהרונים:

עד היום ההורים החילונים שילמו בעבור צהרונים בין 900-1300 שקלים לחודש תלוי ביישוב. החל משנת הלימודים הקרובה, ספטמבר 20177, ייהנו הורים עובדים ממחיר מופחת בעבור צהרונים לילדים.

הגדלת מענק העבודה (מס הכנסה שלילי):

במשרד האוצר הוחלט  להגדיל ולהשוות בין גברים לנשים את גובה מענק העבודה הניתן כיום, וכן להרחיב את גובה ההכנסה.  כך למשל יהנו מקבלי שכר של עד 5,000 שקל והקצבה תהיה 495 שקל בחודש הן לגברים והן לנשים עם עד שני ילדים, ולכ-720 שקל להורים עם שלושה ילדים ומעלה.

משפחות שבהן שני בני הזוג עובדים יזכו לתוספת של 30%, כך שמענק העבודה יעמוד על כך 936 שקל להורה לשלושה ילדים ומעלה.

הפחתת וביטול מכסים על בגדי תינוקות, הנעלה ומכשירי סלולר:

על פי התוכנית החדשה, מס הקנייה על ייבוא מכשירי סלולר יופחת מ-15% ל-0, המכס על ייבוא נעליים יופחת מ-12% ל-0 והמכס על ייבוא בגדי תינוקות יבוטל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.