כחלון מדבר על הכל: "נפחית מס למעמד הביניים" – צפו בראיון

לדברי כחלון תהיה הורדת מס הכנסה באמצעות נקודות זיכוי למעמד הביניים , כלומר למי שמשתכר כ10,000 שקלים ומעלה בחודש. בנוסף, מתכנן שר האוצר תכנית הורדת מכסים נרחבת על שורה של מוצרי צריכה

שר האוצר משה כחלון העניק ראיון לעורכת הכלכלית של חדשות 2, קרן מרציאנו, שבו חשף את תכנית הורדת המיסים שהוא מתכנן; הריאיון שודר הערב ב"חדשות סוף השבוע" עם דנה ויס.

לדברי כחלון תהיה הורדת מס הכנסה באמצעות נקודות זיכוי למעמד הביניים , כלומר למי שמשתכר כ10,000 שקלים ומעלה בחודש.
בנוסף, מתכנן שר האוצר תכנית הורדת מכסים נרחבת על שורה של מוצרי צריכה.

כחלון אמר כי הוא מתכנן את המהלך למרות התנגדותה של נגידת בנק ישראל למהלך "אני לא מתכוון לקבל את העצה שלה, יש לי הרבה כבוד לנגידה אבל אני לא מסכים איתה. האחריות היא שלי ואני זה שמקבל את ההחלטות בסוף ".

לגבי מס דירה שלישית, מצהיר שר האוצר כי הצעת החוק תחזור לחקיקה מחודשת והוא יעמוד על כך שיהיה לה רוב : " יש קואליציה ויש ממשלה, אם הם לא ילכו בדרך שלי אני לא אלך בדרך שלהם . יש לנו הסכמים קואליציוניים , הם מחוייבים לתכניות הדיור שלי ".

כחלון גם הבהיר שהוא מתנגד לחקיקת חוקים שאמורים לסייע באופן אישי לראש הממשלה שנמצא בחקירה. על החוק הצרפתי :  " כל חוק שהוא פרסונלי לא יעבור . רה"מ עשה נכון כשאמר כשהוא מוותר על החוק הזה ". לגבי הצעת החוק לאסור על המשטרה לפרסם המלצות בסוף חקירות מבהיר כחלון שהוא יתמוך בחוק רק בתנאי שלא יחול על חקירותיו של ראש הממשלה .

כחלון נשאר מה דעתו על הדברים שאמר רה"מ נגד מפכ"ל המשטרה ועל כך השיב : "אני חושב שזה לא היה נכון. המפכ"ל הוא אדם רציני , ענייני , מקצועי, ישר והגון . אני מעולם לא הייתי עושה את זה. זה לא הסגנון שלי ".

על יחסיו עם ראש הממשלה אומר כחלון : "המשבר של התאגיד היה קו פרשת המים עבורי , ברגע שראיתי שראש הממשלה אומר שיילך לבחירות על נושא כ"כ קטן . אני מתעסק בדברים החשובים כמו יוקר המחייה, ומעמידים את זה מול קשקוש של כן תאגיד לא תאגיד, מי יגיש , מי לא. איך אומרים בוויז ? חישבתי מסלול מחדש".

על מערכת יחסיו עם אבי גבאי : "התאכזבתי מההתנהלות שלו ובזב זה נגמר ". על האפשרות שיצטרף לקואליציה עם גבאי : " אני אומר בצורה ברורה , כולנו לא תצטרף לממשלת שמאל . אני איש המחנה הלאומי ולכן לא רואה מצב שכולנו תצטרף לממשלה בראשות העבודה ".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.