כחלון מערים קשיים: "מתנגד לחוק המקוואות – יש לכבד את הטובלות"

משבר קואליציוני?: יו"ר מפלגת כולנו ושר האוצר משה כחלון, הכריז הבוקר על התנגדותו לבצעת חוק המקוואות שמקדמות המפלגות החרדיות ובכך עשוי להביא למשבר קואליציוני.

 לאחר שתיקה רועמת: יו"ר מפלגת כולנו ושר האוצר משה כחלון,  הכריז הבוקר על התנגדותו לחוק המקוואות שמקדמות המפלגות החרדיות. "אני תומך בעמדת היועץ המשפטי לממשלה אשר משמעותה שמירת הסטטוס קוו בנושא הטבילה במקוואות וחופש הדת", אמר כחלון, ובכך  מחולל משבר קואליציוני.

על פי הצעת החוק, המקוואות יפעלו אך ורק על פי ההלכה ובהתאם להנחיית הרבנות הראשית. החוק הובא במטרה לעקוף את החלטת בג"ץ שמתירה למתגיירים בגיורים רפורמיים וקונסרבטיביים לטבול במקוואות הציבוריים.

מי שכבר הודיע על התנגדותו לחוק הוא  היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שהבהיר כי כי הצעת החוק אינה חוקתית

כחלון התייחס בדבריו להחלטת היועץ המשפטי ואמר "העמדה שהוצגה על ידי היועץ המשפטי תואמת את עמדת סיעת כולנו והיא שיש לכבד את מנהגי הטובלות במקוואות באשר הן".

על פי הדיווח בהארץ כחלון הבהיר היום כי מפלגתו תתעקש לשמר את הסטטוס קוו בנושאי דת ומדינה. "הנוסח המקורי של החוק מנוגד לחוק יסוד כבוד האדם וחירותו ופוגע בכבודו של האדם ובכבודן של הנשים. נמשיך בסיעת כולנו לשמור על הסטטוס קוו הממלכתי בנושאי דת ומדינה לטובת הציבור החילוני, המסורתי והדתי", אמר כחלון ובכך מצית משבר חדש שסופו מי ישורונו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.