כחלון מפגין שרירים מול רוה"מ: אטיל וטו‎ על פירוק התאגיד

המשבר מחריף: אחר שהחרים את ישיבת ראשי הקואליציה שדנה בחוק על סגירת תאגיד השידור הציבורי, הגיע שר האוצר משה כחלון בפני ועדת הכספים של הכנסת והודיע כי יטיל וטו על סגירת התאגיד. צפו במהומה בועדת הכספים.

המשבר בין ראש הממשלה  לשר האוצר הולך ומחריף:  הבוקר התייצב שר האוצר  משה כחלון על המגרש הפוליטי  ואותת לראש הממשלה על כוונתיו:  לאחר שהחרים את ישיבת ראשי הקואליציה שדנה בחוק על סגירת תאגיד השידור הציבורי, הגיע  שר האוצר משה כחלון בפני ועדת הכספים של הכנסת והודיע כי יטיל וטו על סגירת התאגיד.

 

כחלון הגיע לישיבה להציג את התקציב לשנים 2017-18 ולערוך סקירה על המדיניות הכלכלית, אך פתח בדבריו על התאגיד "ביטול התאגיד יביא להפסד של 370 מיליון שקלים", אמר.  עשרות מפגינים מהצפון קטעו את דבריו לאחר שזעמו על קיצוץ הסיוע והשליכו גלילי נייר טואלט:

צפו במהומה.  באדיבות רשת

"מאחורי המספרים יש בסוף אנשים", הבהיר כחלון. "מי שרוצה בשבוע הבא להביא חוק לממשלה יצטרך לוודא שיש שידור ציבורי חזק ולומר מאיפה הוא מביא את הכסף. אני לא מתכוון לקצץ אגורה משום משרד". כחלון אף הדגיש כי אם יצטרך להטיל וטו, יעשה זאת.

 

"מי שיודע להביא את הכסף ויגיד שזה לא עולה, אני מוכן להקשיב", הוסיף כחלון, אבל אני מתחייב, אני לא חושב שאני יכול באופן אישי לזרוק את הכספים האלה, לזרוק מיליונים".

שר האוצר הוסיף כי "לפני ארבעה חודשים התקבלה החלטה לדחות את הפתיחה של התאגיד – הגענו להסכמה אני וראש הממשלה שהוא ייפתח בינואר והוחלט להזיז לסוף אפריל, אני לא רואה שום צורך לשנות את זה".

 

כחלון התייחס גם להסכמים הקואליציוניים, על פיהם השרים מחוייבים לתמוך ביוזמות שר התקשורת: "בהסכמים גם מופיע שכל הוצאה תקציבית יותר מ-10 מיליון שקלים דורשת את אישור שר האוצר", הוסיף. "כל הטענות שזה התחום שלו אני מקבל אותן, אבל אני לא מתכוון לוותר, ואם אצטרך אטיל את הווטו הזה בממשלה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.