כחלון סיכם עם ליצמן: הקצבאות ילכו לחסכון עבור הילדים

המפלגות החרדיות הרימו ידיים ונכנעו בקרב על אחד ממאבקי הדגל שלהם במערכת הבחירות: קצבאות הילדים או במילים אחרות חסכונות לילדים, ההורים לא ממש יראו את הכסף

לאחר שאיימו וסירבו להיכנע לתכתיבי ראש הממשלה, המפלגות החרדיות הרימו ידיים ונכנעו בקרב על אחד ממאבקי הדגל שלהם במערכת הבחירות: קצבאות הילדים. או כמו שאומרים במרירות בדגל התורה, בדרך אל הקנבאיס שכחו את הילדים.

לאור כך, ישיבת הממשלה לאישור תקציב המדינה לשנים 2015-2016 תתקיים ביום ה' הבא.

על פי הדיווח ב'גלובס' גפני וגם סגן שר הבריאות יעקב ליצמן הסכימו לקבל את מתווה האוצר על פיו כחלופה להחזר קיצבאות הילדים רטרואקטיבית שהובטחה ליהדות התורה בהסכמים הקואליציוניים. בתמורה להתקפלות: תפתח המדינה קופת חיסכון לילדים עד גיל 18..

בדקות אלו סגן שר הבריאות יעקב ליצמן נמצא אצל האד' מבעלזא שככל הנראה יאשר את מתווה החסכון.

על-פי הסיכום עם האוצר, במקום להעניק קצבאות ילדים בסכום של 170 שקל, יוענקו קצבאות בגובה של כ-120 שקל, ואילו 50 שקל יופקדו לכל ילד כקופת חיסכון. המשמעות: הקצבאות ישארו כמו בימי לפיד. אך במסגרת ההבנות עם האוצר, תשלומי הישיבות יכן יוחזרו רטרואקטיבית ממאי 2015.

משמעות של הפשרה עם ליצמן היא שהאוצר ידחה את התשלומים של כ-70% מהתוספת לקצבאות, שעלותה מגיעה לכ-2.6 מיליארד שקל,

יש לציין כי במהלך הלילה והבוקר עדכנו ראש הממשלה, בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון את גפני במתווה שהושג עם יריבו המר ליצמן.

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שמח שלא בחרתי באף מפלגה שמבטיחה שקרים. הספיקו לי כל השנים

  כמו ששס הבטיחו ולא קיימו |
  הגב
  • ידידי, הסיבה שבחרנו במפלגה חרדית היא אך ורק מחמת שגדולי הדור הורו ולא מחמת שום סיבות של הטבה שונות כלשהן. יהיו אשר יהיו או לא יהיו כלל.
   במה שלא בחרת עשית רק דבר אחד – עברת על דבריהם של גדולי הדור והוקעת עצמך מהציבור היהודי החרדי שומר המצוות שאחד מן האושיות בחברה זו היא – ציות לדברי גדולי ישראל.
   (כל זאת כמובן ולא פעלת ממניעים של ציות לגדולי ישראל אחרים כגון הרבי מסאטמר וכדו' שהורו שאין להצביע… אבל לא נראה לי שזה היה המניע שלך).

   כל טוב.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
  • אשרינו שרואים השראת השכינה הקדושה על פניו של מרן הצדיק הגאון מנהיג הדור שליט"א ר’ שמואל שליט"א, מנהיג פלג הירושלמי המקיימים כל מצות השם ית’, לומדים תורת השם בהתמדה, ולא מתייצבים לגיוס השמד והניאוף, מקום מיוחד לג’ עבירות חמורות..

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב