כחלון עוקץ את לפיד: "אנחנו גאים בקצבאות ילדים, ילדים זה ברכה"

שר האוצר משה כחלון, הציג את התקציב ואמר כי "זה התקציב החברתי ביותר בעשור האחרון תקציב שמחזיר את ישראל הביתה תקציב שנותן עתיד לילדים שלנו". לפיד לעומתו התריס: , איפה הכסף? הוא לא צריך להיות אצל הליכוד והבית היהודי ויהדות התורה וש"ס וכולנו, הוא צריך להיות אצל אזרחי ישראל".

לאחר אין ספור דיונים מרתונים בועדת הכספים על התקציב, שר האוצר משה כחלון, הציג את התקציב לקראת העברת החוק בקריאה שניה ושלישית במליאת הכנסת ואמר כי  "זה התקציב החברתי ביותר בעשור האחרון תקציב שמחזיר את ישראל הביתה תקציב שנותן עתיד לילדים שלנו".

כחלון התייחס לטענות של יש עתיד כנגד העלאת קצבאות הילדים ואמר:  "אנחנו גאים בקצבאות ילדים, חבריי באופוזיציה בשבילכם ילדים זה נטל. במקום שאני גדלתי ילדים זה ברכה". אמר כחלון.

ואילו יו"ר יש עתיד יאיר לפיד תקף את העברת התקציב ואמר בפתח ישיבת סיעת 'יש עתיד': "זה לא תקציב- זה מסיבה לחבר'ה":

לפיד הוסיף:  "זה הדבר שבשבילו הגענו לפוליטיקה. אנחנו חוזרים לשאלה מלפני ארבע שנים, איפה הכסף? כי הוא לא צריך להיות אצל הליכוד והבית היהודי ויהדות התורה וש"ס וכולנו, הוא צריך להיות אצל אזרחי ישראל בחינוך שלהם, בבריאות שלהם, ברווחה שלהם. המצב הנוכחי הוא שמה שהיום יעבור בכנסת זה תקציב שכולם מקבלים, כולם חוץ מאזרחי ישראל"

בשעה זו, הכנסת דנה על הצעת התקציב , הדיון צפוי להתמשך עד מחר בבוקר, לאחר העברת התקציב יחלו המגעים להקמת ממשלת אחדות.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ילדים ברוך השם יש גם לחילונים ולשמאלנים אז מה העניין ???

    אופירה |
    הגב