כחלון על חוק הגיוס החדש: "ניתן להעביר אותו בקלות"

יממה לאחר פרסום תזכיר חוק הגיוס החדש על ידי משרד הביטחון, השר משה כחלון התייחס בראיון למשה גלסנר ב׳קול ברמה׳ לחוק החדש ואמר כי הוא סבור שניתן להעביר את החוק

יממה לאחר פרסום תזכיר חוק הגיוס החדש על ידי משרד הביטחון, השר משה כחלון התייחס הערב(שלישי) בראיון למשה גלסנר ב׳קול ברמה׳ לחוק החדש ואמר כי הוא סבור שניתן להעביר את החוק שיהיה מקובל על כל הסיעות בקואליציה: "יש הסכמים קואליציוניים שצריך לכבד אותם", אמר כחלון, "אני מאמין שעם הסכמות ורצון טוב אפשר להעביר את החוק באופן מהיר, הנושא נמצא לפתחם של המפלגות החרדיות ואני מקווה שהדבר ייפתר על הצד הטוב ביותר".

שר האוצר הוסיף בראיון ב'קול ברמה' כי: "אין ספק שחוק הגיוס הנוכחי יעבור גם את בג"צ, כי זה חוק שגובש בעבודה מקיפה ומקצועית. הוא יאושר בלי בעיה עוד במושב הקיץ הנוכחי. אם בג"צ בכל זאת יפסול, נחשוב אז מה לעשות. יש לי גם ביקורת על בג"צ, ההחלטה שלו בעניין מס דירה שלישית הייתה החלטה אומללה".

על מחירי הדירות אמר כחלון, "יש מגמה ברורה של ירידה במחירי הדיור, אני שמח שעזרנו לזוגות הצעירים. לא ציפיתי שאקבל פרחים בירידת מחירי הסלולר ואני לא מצפה לקבל פרחים מהקבלנים, הביקורת היא משורה של לוביסטים שעושים הכל על מנת לצייר את התמונה בשחור.

השר משה כחלון לא התעלם ממצבו בסקרים: "אני ער למצבי בסקרים אבל אין לי ספק שברגע שנגיע לקלפי הציבור יידע מי היה שם בשבילו. אני בוגר סקרים, ערב הבחירות הקודמות קיבלתי 6 וסיימתי עם 10. אני מכבד את הסקרים, אבל אני לא כזה שמכין תוכניות עבודה לפי המצב בסקרים".

באתר גלובס נכתב אתמול בכותרת כי על פי משרד הביטחון: "רוב החרדים יגויסו בתוך עשור".

בגוף הכתבה נכתב כי מדובר בתהליך רב שנתי שיימשך עשור ובשלוש השנים הראשונות מספר החרדים המשרתים בצה"ל ובשירות לאומי יגדל בקצב של 8% בשנה. בשלוש השנים שלאחר מכן ב-6.5% ובארבע השנים הבאות ב-5%. הוועדה ציינה כי בתום עשור של היצמדות למודל זה, רוב הציבור החרדי יהיה משולב במערך השירות הצבאי או השירות הלאומי.

מול הנתונים הללו, העיתונאים החרדים דווקא מרוצים. העיתונאי יעקב ריבלין כתב: "בשם האחריות הכלל חרדית אני פונה לחכי״נו בתחנונים. בחייכם. אל תאמרו שהחוק יותר טוב ממה שחלמתם. תעשו פרצוף חמוץ ותתקפו את הגזירה הנוראה של הסנקציות הכלכליות. אל תגידו בגת -אל תרימו לבג״ץ".

שמעון ברייטקופף צייץ אף הוא בעד החוק, "השעות הקרובות הם קריטיות לעתיד חוק הגיוס. אם התקשורת החרדית תתאפק ולא תתקוף על אוטומט את החוק, אולי המורסה הזו שמלווה אותנו כבר שבעים שנה תיעלם לתמיד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.