כח צה"ל ספג ירי מכיוון סוריה – והשמיד עמדה סורית

דובר צה"ל מסר הבוקר (יום ג') כי בדומה לשני הלילות הקודמים, במהלך הלילה ספג כוח במרכז רמת הגולן ירי מנשק קל מכיוון סוריה. לא היו נפגעים, אך נזק קל נגרם לג'יפ סיור – והתגובה הפעם הגיעה.
צה"ל השיב באש מדויקת של טיל "תמוז" של חיל התותחנים, שהשמיד את העמדה שממנה נפתחה אש, עמדה של הצבא הסורי ולא של מורדים. בצבא מעריכים כי בשל הדפוס החוזר של הירי מאותו אזור, לאותו אזור ובאותה השעה בלילות האחרונים, הפעם לא מדובר בזליגה לא מכוונת, ולכן הוחלט להשיב באש.

עוד עולה מבדיקת התקרית כי החיילים הסורים ירו ממקלע כבד, אך בצה"ל טרם יודעים אם הם נפגעו מטיל התמוז, שנורה כעשר דקות אחרי הירי לעבר ישראל. ג'יפ הסיור שנפגע ספג מספר קליעים ולמקום הוקפצו כוחות קרקעיים רבים לצד כלי טיס, שסייעו ב"סגירת המעגל" ובאיתור מקור הירי לפני השמדתו.

כעבור כמה שעות סייר בגבול הרמטכ״ל רב-אלוף בני גנץ, יחד עם מפקד פיקוד צפון אלוף יאיר גולן ומפקד אוגדת הגולן תא"ל תמיר היימן, ובחן מקרוב את מוכנות הכוחות. הסיור היה מתוכנן אבל התמקד במרחב התקרית ובנסיבותיו. הרמטכ"ל שוחח עם מפקדי החטיבות המרחביות והגדודים שאחראים על גזרת הגבול, והנחה אותם להמשיך במדיניות ירי התגובה בכל פעם בה יש זיהוי ודאי של מקורות האש.

אתמול דיווחה עמדת תצפית של צה"ל באזור מוצב תל חזקה על גבול רמת הגולן כי זיהתה ירי מנשק קל מצדו הסורי של הגבול לכיוון שטח פתוח. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. אירוע דומה התרחש גם יום קודם לכן.

בשבוע שעבר התפוצצו שתי פצצות מרגמה באזור הר החרמון ברמת הגולן, לראשונה מאז תחילת מלחמת האזרחים. איש לא נפגע ולא נגרם נזק, והאירוע הוגדר כירי תועה וכחלק מהקרבות המתמשכים בין המורדים לצבא אסד.

במקביל להתרחשויות אלה, מגבירים חיזבאללה וצבא סוריה את שיתוף הפעולה ביניהם בקרבות נגד המורדים. על פי דיווח בערוץ אל ערבייה, לפחות 30 לוחמי חיזבאללה נהרגו בימים האחרונים בעיירת הגבול הסורית אל-קוסייר, כחלק ממאמץ מרוכז לכבוש אותה בחזרה מידי המורדים. בנוסף, פונו 62 מהפצועים בקרבות – רבים מהם אנשי הארגון – אל בתי החולים ברחבי לבנון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.