כיכר השבת בוערת: הפגנת ענק נגד "גיוס בנות"

מאות מאנשי העדה החרדית צועדים בשעה זו באיזור כיכר השבת בירושלים – כמחאה על ההכרעה בעניין גיוס בנות. תיעוד

מאות מאנשי העדה החרדית צועדים בשעה זו באיזור כיכר השבת בירושלים – כמחאה על ההכרעה בעניין גיוס בנות. המפגינים מתפרעים לעבר השוטרים שמנסים להדוף אותם, במקום הובערו פחי אשפה.

"כ 300 חרדים מפגינים וחוסמים את צומת כיכר השבת הציר סגור".נמסר מהמשטרה. שוטרי משטרת ישראל פועלים במקום.

צילום: מחאת החרדים הקיצוניים

בד"ץ העדה החרדית יצא בקריאה לציבור החרדי לקביעת חצי יום תענית לנוכח קיום דיון בוועדת חוץ ובטחון שתעסוק במתן פטור לבנות הדתיות.

מחר, מתוכננת – ישיבת הוועדה, בו אמורים הח"כים החרדים לקבוע תקנות שיסדיר את מעמדם של אותם בנות. סביב הדיון של הועדה – הדעות חלוקות. בעוד הח"כים החרדים טוענים כי הם באים להסדיר את מעמדן של הבנות המסובכות באמצעות הקמת ועדה. בעדה החרדית ובחוגי הקנאים טוענים כי הועדה תביא לכרסום במעמדן של אותם בנות – וזאת בטענה כי מי שיקבע את מעמדן של הבנות הדתיות -אלו חברי הועדה, שחלקם בכלל חילונים שעלולים לחרוץ את גורלן של אותן בנות דתיות

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ,,,,,,,,,,,,,התעוררו עם ישראל,,,,,,,,,,,,,,,,, הגיע הזמן...... לאור המצב החמור והנורא בארץ ישראל של "שעת -שמד- ממש" במלוא מובן המילה בכל עיקרי ויסודי היהדות, בגזירות החינוך, גזירות הגיוס, [כבר ידוע שהגיוס אסור - בייהרג ואל יעבור] חילולי שבת, גזירות השכלה, ועוד גזירות חמורות, והתבוללות עם מינים ואפיקורסים בכל התחומים רח"ל. על פי המלצת גדולי צדיקי דורינו שליט"א, חייבים לפרסם הדברים דלהלן כדי לחזור על זה יום יום, כדי להחזיק מעמד בימים טרופים ומבולבלים אלו, ולהשאר יהודים נאמנים לד' ולתורתו הק' באמת ובתמים, ולהיות נכלל בין "יראי' ד' וחושבי שמו". הנה העתקה מספר הקדוש "ויואל משה" מאמר ישוב א"י סוס"י ק"נ. בליקוטי מהר"ן מברסלוב במשלים שלו ס' ד' האריך בזה מה שיהי' בעיקבא דמשיחא, ותמצית דבריו בקיצור על פי משל במלך שהלך בדרך, ופתאום ירד מטר גדול ממש מבול מים וכל שרי המלוכה נתפזרו אחד לאחד והמלך היה בסכנה גדולה וניצל רק על ידי איש כפרי. כמו כן יהי' בעיקבא דמשיחא שיהי' מבול לא של מים אלא של אפיקורסות ויכנס בלב הכשרים שבישראל ולא יוכלו ליתן עצה, וכל שרי המלוכה נתפזרו ולא יתחזק מלכות שמים אלא עם פשוטי עם שאומרים תהילים בפשיטות. עוד כתב בשיחות הר"ן סי' ל"ה, שהולך ונמשך אפיקורסות גדול בעוונותינו הרבים בעולם, אשרי מי שיחזיק עצמו באמונה בעתים הללו, ואמר אף על פי שאינו מועיל כלל מה שהוא מספר זאת וכו', כי אף על פי שהוא אומר אף על פי כן מתגברת האפיקורסות והבלבולים, כי הלא גם דניאל וכיוצא הודיעו מקודם שקודם שיבוא משיח יתבררו ויתלבנו ויצרפו רבים והרשיעו רשעים והמשכילים יבינו (דניאל י"ב י) ואם כן מאחר שהודיע מקודם שזה יהי' הנסיון קודם ביאת משיח וכו' היה ראוי שכל אחד ישכיל ויחוס על עצמו לישאר קיים חזק באמונתו, ולא יהי' עוד שום נסיון וצרוף כלל מאחר שכבר הודיע זאת מקודם, ובאמת אף על פי כן יהי' נסיון גדול ורבים ירשיעו. אך אף על פי כן אני מודיע זאת מקודם בשביל אותן המעט הכשרים שיחזקו עצמם באמונתן, ובוודאי יהי' להם מלחמות גדולות בדעתם, למען יהיה להם למשיב נפש והתחזקות והתאמצות יותר כשיראו שכבר דברו מזה מקודם, יעיי"ש. וכתב עוד בשיחות הר"ן סי' ר"כ שיהיה אפיקורסות גדול בעולם כי מלמעלה יבוא אפיקורסות בעולם בשביל נסיון והי' מתאנח מאד על זה ואמר אוי, איך יוכלו לעמד אנשים מועטים נגד כל העולם? וזה ענין של רוה"ק שראה מה הגיע אלינו בעיקבא דמשיחא.

  בס"ד
  לאור המצב החמור והנורא בארץ ישראל של "שעת -שמד- ממש" במלוא מובן המילה בכל עיקרי ויסודי היהדות, בגזירות החינוך, גזירות הגיוס, [כבר ידוע לכולם שהגיוס אסור – בייהרג ואל יעבור] חילולי שבת, גזירות השכלה, ועוד הרבה גזירות חמורות, והתבוללות עם מינים ואפיקורסים {חכי"ם חרדים} בכל התחומים רח"ל.

  על פי המלצת גדולי צדיקי דורינו שליט"א, חייבים לפרסם הדברים דלהלן כדי לחזור על זה יום יום, כדי להחזיק מעמד בימים טרופים ומבולבלים אלו, ולהשאר יהודים נאמנים לד' ולתורתו הק' באמת ובתמים, ולהיות נכלל בין "יראי' ד' וחושבי שמו".

  הנה העתקה מספר הקדוש והנכבד "ויואל משה" מאמר ישוב א"י סוס"י ק"נ.
  איתא בליקוטי מהר"ן מברסלוב במשלים שלו ס' ד' האריך בזה מה שיהי' בעיקבא דמשיחא, ותמצית דבריו בקיצור על פי משל במלך שהלך בדרך, ופתאום ירד מטר גדול ממש מבול מים וכל שרי המלוכה נתפזרו אחד לאחד והמלך היה בסכנה גדולה וניצל רק על ידי איש כפרי. כמו כן יהי' בעיקבא דמשיחא שיהי' מבול לא של מים אלא של אפיקורסות ויכנס בלב הכשרים שבישראל ולא יוכלו ליתן עצה, וכל שרי המלוכה נתפזרו ולא יתחזק מלכות שמים אלא עם פשוטי עם שאומרים תהילים בפשיטות.

  עוד כתב בשיחות הר"ן סי' ל"ה, שהולך ונמשך אפיקורסות גדול בעוונותינו הרבים בעולם, אשרי מי שיחזיק עצמו באמונה בעתים הללו, ואמר אף על פי שאינו מועיל כלל מה שהוא מספר זאת וכו', כי אף על פי שהוא אומר אף על פי כן מתגברת האפיקורסות והבלבולים, כי הלא גם דניאל וכיוצא הודיעו מקודם שקודם שיבוא משיח יתבררו ויתלבנו ויצרפו רבים והרשיעו רשעים והמשכילים יבינו (דניאל י"ב י)

  ואם כן מאחר שהודיע מקודם שזה יהי' הנסיון קודם ביאת משיח וכו' היה ראוי שכל אחד ישכיל ויחוס על עצמו לישאר קיים חזק באמונתו, ולא יהי' עוד שום נסיון וצרוף כלל מאחר שכבר הודיע זאת מקודם, ובאמת אף על פי כן יהי' נסיון גדול ורבים ירשיעו. אך אף על פי כן אני מודיע זאת מקודם בשביל אותן המעט הכשרים שיחזקו עצמם באמונתן, ובוודאי יהי' להם מלחמות גדולות בדעתם, למען יהיה להם למשיב נפש והתחזקות והתאמצות יותר כשיראו שכבר דברו מזה מקודם, יעיי"ש.

  וכתב עוד בשיחות הר"ן סי' ר"כ שיהיה אפיקורסות גדול בעולם כי מלמעלה יבוא אפיקורסות בעולם בשביל נסיון והי' מתאנח מאד על זה ואמר אוי, איך יוכלו לעמד אנשים מועטים נגד כל העולם? וזה ענין של רוה"ק שראה מה יגיע אלינו בעיקבא דמשיחא.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב