כינוס היסטורי • גדולי ישראל התכנסו להצלת ביהכנ"ס 'הליגמן'

המאבק להצלת בית הכנסת 'הליגמן' יצא לדרך • לאחר שבית המשפט חייב את עמותת ביהכנ"ס לשלם 3 מיליון שקלים, גדו"י יצאו מגדרם להציל את בית הכנסת המיתולוגי • בכינוס בבית הגר"נ קרליץ השתתפו: גדולי ישראל וחתמו על ה'קול קורא' עבור הקרן להצלת בית הכנסת.

המאבק להצלת בית הכנסת 'הליגמן' בבני ברק יצא לדרך: גדולי ישראל יוצאים מגדרם למען הצלת בית הכנסת. כפי שפורסם לראשונה ב'קוקר' בית המשפט הכריע בתחילת השבוע, כשנתיים וחצי לאחר פסק בית המשפט המחוזי בתל אביב לטובת יורשי מייסד בית הכנסת 'הליגמן' השוכן ברח' רבי עקיבא בבני ברק החפצים להופכו לבניין מגורים. בית המשפט הפך את החלטתו וחייב את צד בית הכנסת בנתינת פיצויים בלבד ללא הריסת בית הכנסת.

בית המשפט דחה את עמדת היורשים וטען כי עמותת בית הכנסת הנוכחית תפצה את היורשות של מקים בית הכנסת בכמה מיליוני שקלים כפי שיוכרע בדיון נוסף בשבועות הקרובים ואילו הבית הכנסת לא ייהרס אך יחד עם זאת חייב את עמותת בית הכנסת לפצות את יורשותיו של 'הליגמן' בכ-3 מיליון שקלים.

גדולי ישראל יצאו מגדרם בכינוס מיוחד שהתקיים במעונו של הגר"נ קרליץ הנמצא בבית בנו ברחוב רשב"ם בבני ברק לטובת בית הכנסת והקרן המוקמת בימים אלו לגיוס הסכום. בכינוס נטלו חלק: מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן, הגרי"ג אדלשטיין, הגרב"ד פוברסקי, הגר"ד לנדו, הגרמ"ה הירש והגר"ח פיינשטיין.

ראש ישיבת פוניבז' הגרב"ד פוברסקי שנשא דברים בכינוס הזכיר כי ישיבת פוניבז' שוכנה באופן זמני בבית הכנסת "הליגמן" מה שמגדיל את הצורך והמחויבות לסייע לבית הכנסת.

.בעת פתיחתה של פוניבז' למדו בה שבעה תלמידים, בהם האחים הגרי"ג אדלשטיין והגר"י אדלשטיין, הרב חיים פרידלנדר והרב אורי שרגא קלרמן. כר"מ כיהן הרב שמואל רוזובסקי, שעד אז היה ר"מ בישיבת לומז'ה. כעבור שנה מנתה הישיבה כ־70 בחורים. באלול תש"ה עברה הישיבה למשכנה הקבוע.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מזעזע לראות את מרן פוסק הדור הגר״נ קרליץ ומרן רה״י הגראי״ל שטינמן שליט״א בחולשתם …..בקשו רחמים !!!!!!

    חרדי אמתי |
    הגב