כינים בראש!

השבוע בטור של מנוחה פוקס – על מכת כינים: זה מתחיל מפתק על לוח המודעות בגן המודיע שהכינים הגיעו לביקור. ההמשך מסובך יותר, מכת כינים של ימינו מוכיחה לכולנו שלא תמיד התוצאה הולכת אחר המעשה, אבל אם לא נעשה – בוודאי שלא נוכל לצפות לסיום המערכה

שאלה:

ממש לא נעים לי לצאת עם בני לרחוב. הוא כל הזמן מתגרד. אני אומרת לו שיפסיק לעשות זאת לפני אנשים, אבל הוא ממשיך. אני מנקה את השערות שלו בכל יום, אבל הוא חוזר עם כינים בכל פעם מחדש. מה אפשר לעשות?

תשובה:

1.פעם הורים נכנסו לפאניקה כשגילו שלילד יש כינים. היום הכול רך יותר, כולם יודעים שיש (כמעט) לכולם. השאלה רק איך לרכך את התופעה אצל הילד הפרטי שלי. אל תיקחו את זה קשה, זה קורה בכל הבתים הטובים. אל תתביישו. לא תמיד זה קורה מתוך לכלוך, לפעמים נגזר על ילדכם להיות מושך באופן מיוחד… מצד שני, אל תוותרו לעצמכם בתירוץ שלכולם יש.

  1. סרקו בכל יום את שיער ילדכם. אל תזלזלו בכך, כי אם תעזבו אותן יום, הן יתנקמו בכם חודשיים..
  2. הילד לא רוצה להתרחץ ולהסתרק? – אל תוותרו! היו חד משמעיים, אבל אל תהיו השוטרים הרעים. כלומר: הסבירו לילד שהוא יהיה חייב להסתרק, ואם לא יבוא בשקט ובהכנעה – תאלצו לעשות זאת בלא שישתף פעולה.
  3. הגננת לא אשמה. הגן לא רע. הילדים לא שובבים ומלוכלכים. אל תכעסו עליהם בשל כך, גם אם אתם בטוחים שזה הגיע מהגן, וגם אם אתם עצבנים מאוד והכנים האלו כבר עייפו אתכם כהוגן.

כלל ברזל:

מכת כינים הגיעה לביתכם? נסו לעשות ככל שביכולתכם כדי  להפטר ממנה.  אם לא תצליחו לעשות זאת היא תיהפך למכת דם, כשהראש כואב מרוב פצעים. היא תיהפך למכת צפרדע, כי הכינים יגדלו כל כך עד שהם יהיו חלק מהנוף הפראי ולמכת מדינה.

מכת כינים של ימינו מוכיחה לכולנו שלא תמיד התוצאה הולכת אחר המעשה, אבל אם לא נעשה – בוודאי שלא נוכל לצפות לסיום המערכה.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.