כיפת ברזל? "אם ה' לא ישמור עיר, שווא שקד שומר"

"ברור שהחיילים ומערכות הביטחון הם השליחים לעצור את המחבלים. אך, יש בורא עולם שהכל תלוי ברצונו".

ואז, זה הגיע גם לירושלים.

חשבנו שאצלינו הטילים לא יגיעו, אז חשבנו. הם הגיעו לתל אביב, חדרה, ערים שלפני כמה שנים אם היו אומרים לנו שיגיעו טילים, כל המדינה תהיה על הרגליים ועזה תהפך לבית קברות אחד גדול, אז אמרנו.

וכך, באמצע מפגש עם חברים אזעקה עולה ויורדת נשמעה ברחבי העיר, במבט חטוף לפני הריצה לעבר חדרי המדרגות בבניין, ראינו עשרות אנשים ברחובות גאולה רצים לכל עבר לתפוס מחסה.  יחד איתנו יצאו השכנים מהקומה למטה בריצה, משפחה שלמה בפיגמה טרוטי עיניים ומבוהלים. אב המשפחה הוציא את ילדיו לחדר המדרגות וביקש מהם להתכופף. ראיתי את הפחד, הבהלה בעיניי הילדים,  מוישי, אמר האבא, בוא נגיד כמה פרקי תהילים, שיר המעלות אשא עיני על ההרים… וככה אבא ובנו קראו פרקי תהילים ואליהם אנחנו הצטרפנו. ובתפילה חרישית לבורא עולם התפללנו שהכל יעבור בשלום.

שקט, דממה, רגעי האימה מייד אחרי האזעקה, אלו הם הרגעים המפחידים ביותר."השקט שלפני הסערה."  ברגעים אלה אנו לא חושבים על אף אחד שיציל אותנו אלא אך ורק לבורא עולם.

בום מעומעם שנשמע ממרחקים, הבהיר לנו שכיפת ברזל ככל הנראה הצליחה ליירט את הטיל. נשמנו לרווחה, וחזרנו ל"שגרת החיים" תוך כדי עידכון בכמה קבוצות וואטספ שכבר ממזמן הפכו לכלי התקשורת החזק ביותר בזמנים אלה.

בכלי התקשורת בישראל שיבחו והיללו פעם אחר פעם את כיפת הברזל  "כיפת ברזל יירטה עוד עשרה טילים בשעות האחרונות, מה היינו עושים בלעדיה? כך דיווח אחד מהפרשנים.

יש לנו כיפה הם אומרים, היא זאת ששומרת עלינו ומצילה. איפה האמונה בבורא עולם ששומר עלינו? בשבועות של חטיפת שלושת הנערים כולם ללא יוצא מן הכלל התפללו לאבא בשמיים שיעזור. ברור שהחיילים ומערכות הביטחון הם השליחים לעצור את המחבלים. אך, יש בורא עולם שהכל תלוי ברצונו.

אותנו בחיידר תמיד לימד הרבה בכיתה- לכל כדור יש כתובת. אם בורא עולם החליט שהכדור יגיע למקום מסוים, לא עלינו הוא יגיע. וכן, לא יעזור כיפת ברזל, לא יעזור חייל עם הרובה הכי קטלני, לכדור יש כתובת. הכיפה ששומרת עלינו באמת, זה האמונה, התפילה, והתורה שלנו.

אם השם לא ישמור עיר שווא שקד שומר.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. "יפול מצידך אלף ורבבה מימינך אלייך לא ייגש….."

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
  2. אמת!! אך זהו מאמר שצריך להיכתב באתר חילוני. אנחנו ודאי יודעים זאת לא חידשת דבר

    רון |
    הגב