כיפת ברזל? "חיילים חרדים מדברים בקשר עם חיילות"

"אני אישית יודע על חייל חרדי שהכיר חיילת מדיבור בקשר הצבאי והתחתן איתה", מספר שמוליק זיגדון, ששירת בנח"ל החרדי

מה באמת הולך בצבא? הדמות הכי חרדית בכיפת ברזל – הסדרה על החיילים החרדים שמשרתים לצד חיילות שמשודרת בקשת הוא  ינקי שצולל לשיחות אל תוך הלילה עם הסמב"צית תמר. הסיטואציה הזאת לא לקוחה רק מהסדרה שמשודרת בקשת. "אני אישית יודע על חייל חרדי שהכיר חיילת מדיבור בקשר הצבאי והתחתן איתה", מספר שמוליק זיגדון, ששירת בנח"ל החרדי למאקו. "אותה בחורה ששירתה כתצפיתנית בגזרה שלנו הייתה חילונית וחזרה בתשובה. השניים התחתנו והמשיכו לחיות כחרדים. ראיתי את הפרקים של הסדרה, זאת מציאות שהוסיפו לה תבלינים כדי להעביר את הסיפור, אבל היא בהחלט מתבססת על דברים שקרו באמת".

 בכיפת ברזל נראה ינקי שמגלם חסיד ויז'ניץ מבני ברק כשהוא מדבר בקשר הצבאי עם חיילת ומהר מאוד עוברים לערוץ נפרד כדי לדבר בפרטיות. "גם אצלנו עברו למשני", מספר שמוליק, "היו שיחות עם החיילות, שבמציאות שלנו לא שירתו איתנו באותו הבסיס בכלל. מפגשים בין החיילים החרדים לחיילות החילוניות היו בעיקר באוטובוסים בדרך לחופשת סוף השבוע. ראיתי בסדרה סיטואציה שהחייל והחיילת נפגשים בטרמפיאדה, זה מה שהיה גם אצלנו".

"היו כאלו שהתנגדו ואחרים שלא ראו בזה בעיה. כמו שאמרתי, מדובר בחיילות שלא שירתו איתנו באותו בסיס ואם היה קשר מעבר לעניין המבצעי, הוא קרה מחוץ לבסיס".
הסופר והפובליציסט דוד זולדן, בוגר המחזור הראשון של הנח"ל החרדי ומחבר הספר "חרדים לגורלם", טוען בשיחה למגזין מאקו כי. "הרבנים שלנו לא אהבו את התופעה הזו והיו מוטרדים במידה מסוימת בצדק. בעולם החרדי חיכו לראות מה יעלה בגורלנו, כשרבים שמחו לאיד על כל כישלון שלנו וחיכו שנמעד", הוא  אומר וטוען כי העולם החרדי, תרצו או לא, בנוי על גבולות וסייגים. אנחנו מאמינים כי אם נוותר על גבול בודד, הכל ייהרס ויתפרק. זו הסיבה שאנו שומרים בקנאות רבה כל כך על הגבולות והגדרות. רק ככה אנחנו שורדים. . "מוסר ההשכל שלי מהסיפור הזה, הוא שאם בשוק השידוכים בבני ברק המצב מייאש, אולי כדאי לנסות בשווקים אחרים", מסכם דוד זולדן.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.