כך גרמה ישראל לקריסת המנהרות של חמאס (וידאו)

כיפת ברזל תת-קרקעית? כלי התקשורת בעולם מייחסים לישראל את האחריות לקריסת המנהרות בעזה ומסבירים כיצד זה קורה {דיווח}

פחד בקרב חופרי המנהרות של חמאס: אמש קרסה מנהרה התקפית נוספת של חמאס, השישית במספר בתקופה האחרונה, והביאה למותו של בכיר בארגון ששהה בה באותה העת.

אלא שהקריסות החוזרות ונשנות מובילות לתבהלה של ממש בקרב פעילי הארגון. חופרי המנהרות לא נותרים אדישים למול הצירוף המחשיד של 6 מנהרות שקרסו מאז תחילת החורף – מחד, והדיווחים בכלי התקשורת העולמיים כי ידה של ישראל מאחורי האירועים – מאידך.

כלי תקשורת ערביים מדווחים כי בעקבות האירועים האחרונים מסרבים הפעילים לחפור מנהרות חדשות, בעוד אחרים חוששים להיכנס גם לאלו הישנות. למרות זאת, מעריכים מקורות בעזה כי חמאס מצליח להמשיך בחפירות – לא ברור האם ע"י כפייה של פעילים.

בתוך כך, רשת אל ג'זירה מצטטת גורמי מודיעין אמריקאים הטוענים כי מהנדסים ישראלים ואמריקנים פועלים יחד בפרויקט חשאי ומכנים אותו 'כיפת הברזל התת קרקעית'.

ע"פ הדיווח, הפרויקט המשותף לארה"ב ולישראל מסתמך על פיתוחים טכנולוגיים מתקדמים של חברות ישראליות והוא זה שעומד מאחורי קריסת המנהרות.

גורמים המעורים בפרויקט טענו כי רשת המנהרות התת קרקעית שחופרת ישראל סמוך לגדר המערכת רושתה בחיישנים מתקדמים הקולטים גלים סייסמיים מתחת לפני הקרקע ומאתרים בדיוק רב את מיקום המנהרות שחופרים פעילי חמאס.

הדיווח מגובה בציטוטים של בכירים ישראלים – בהם ח"כ עומר בר לב – שרמז כי ישראל עומדת מאחרוי התקיפות. בנוסף, הממצאים מתיישבים עם דבריו של ראש ממשלת חמאס ברצועה שטען כי חיישנים ואמצעי ריגול ישראלים אותרו בקרקע הרצועה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.