כיצד הגיבה אשתו של ליצמן לסקר המחמיא?

בראיון ל'קול חי' מתייחס שר הבריאות להישג התדמיתי הגדול ומחלק טיפים לקולגות. וגם: מה הוא חושב על מיקומו הנמוך של דרעי? {במקום הראשון}

שמח אך מאופק: בבוקר שאחרי בחירתו לשר הפופולרי ביותר בממשלה, מדבר שר הבריאות על תוצאות הסקר, הדרך למקום הראשון והמיקום הנמוך של חלק מעמיתיו.

"הדרך להשיג כזאת הכרה מהציבור היא קודם כל להתמקד בעבודה במשרד שלי, ולא להתערב בענינים של מדיניים ועוד תחומים שלא קשורים אלי", גילה ליצמן בראיון ל'קול חי'. ליצמן הוסיף: "צריך גם לרדת אל העם, בנושא של הMRI, לדוגמא, פרסמתי טלפונים אישיים של העוזרים שלי עד שהיה מענה לכולם".

באשר למיקום הנמוך של עמיתיו דרעי וכחלון אמר ליצמן: "הם עושים עבודה טובה שלא באה לידי ביטוי בסקר". ליצמן נשאל על תגובתה של אשתו להישג והודה בגילוי לב: "לא יודע, אני בקושי רואה אותה. לא סיפרתי לה…פשוט הגעתי מאוחר אתמול הביתה מהתפילה. היא התעדכנה בזה דרך 'המודיע'".

בראיון לתוכנית 'ישר ולעניין' עם דודי שוומנפלד ויקי אדמקר התייחס ליצמן לזכייתו במקום הראשון בסקר שביעות הרצון של הציבור הישראלי מתפקודו כשר בממשלה ואמר "זה בהחלט קידוש ה' שיהודי חרדי יכול להיות פופולארי זה עצם הדבר קידוש ה'. אל תשכח שאין אחוזים גבוהים של חרדים במדינה. משתדלים לעזור לכל האנשים לא משנה יהודי חרדי, חילוני או ערבי, אני מניח שבסופו של דבר מכירים בזה".

עוד הוסיף ליצמן "לקחתי את תיק הבריאות לכתחילה לא בדיעבד זה ההבדל, אני מדבר על הקדנציה הנוכחית, אני לא לוקח את זה כתחנת מעבר למשרד אחר, אני מתמקד בבריאות, לא מתעסק עם אובמה וכל השטויות.."

על הפופולאריות שלו בציבור, אמר ליצמן "אם אני יכול התחיל משהו, זה התחיל בביקורי פתע, הביקור פתע התחיל בקדנציה הקודמת וזה זינק אותי בהרבה נקודות למרות שהייתי סגן שר. שבוע שעבר הייתי בארה"ב, וחתמתי הסכם עם שרת הבריאות האמריקאית, אז בן הדברים אמרתי לה שאני יכול לתת לה טיפ להיות פופולארית – לעשות ביקורים בבתי חולים, אבל אני מסייג את הכל כי הכל זה סעיתא דשמיא בסופו של דבר".

לו היה מתבקש לענות על הסקר בו זכה לפופולאריות, השיב ליצמן "הייתי משנה הרבה דברים, אני חושב ששר האוצר והשר דרעי מגיע להם הרבה יותר קרדיט, הם דואגים לחלשים, מה שלא עשה אף שר אוצר בעבר, תראו את דרעי היום שמכניס לתוקף גם את המים וגם את התחבורה, הוא עשה הרבה דברים, משום מה זה לא בא לידי ביטוי בסקרים, אין לי מושג למה, כפי שלא ברור לי למה לי כן".

לסיום אמר ליצמן "היעד הבא זה צריך לשמור, שחלילה וחס לא ניפול, כי כגודל ההצלה שאני הכי פופולארי, אני יכול ליפול ברגע ואז זה חילול ה'. אני צריך לעבוד קשה בשביל לשמור על זה".

כזכור, כמעט שנה לממשלה הנוכחית בדקו בחדשות 2 באמצעות סקר מיוחד שערכו עבורם מינה צמח ומנו גבע מה חושב הציבור על שרי הממשלה המכהנים, התוצאות מלמדות כי גם במקום הראשון וגם במקום האחרון ברשימה נמצאים שרים חרדים, כאשר מדובר בשר הבריאות יעקב ליצמן ובשר הפריפריה אריה דרעי.

"הוא עושה עבודה טובה". השרים ליצמן ודרעי. צילום: פלאש 90
"הוא עושה עבודה טובה". השרים ליצמן ודרעי. צילום: פלאש 90

כאמור, בראש הטבלה נמצא שר הבריאות יעקב ליצמן עם ציון של 56.1% אחוז מהציבור השבעים רצון מתפקודו של ליצמן במשרד הבריאות. מי שסוגר את הטבלה, ובפער רחוק משאר השרים, הוא שר הפריפריה אריה דרעי עם 18.9 אחוזים בלבד של הציבור המרוצים מתפקידו.

בין הקצוות של ליצמן ודרעי נמצאים: שר התחבורה ישראל כץ ושר הביטחון משה יעלון חולקים את המקום השני עם 50.5% שביעות רצון. על שרת המשפטים איילת שקד השיבו 46.9% מהמרואיינים כי הם מרוצים ושר החינוך נפתלי בנט חותם את החמישייה הראשונה עם ציון של 45.5% שביעות רצון.

במקום השישי נמצא השר לבטחון פנים גלעד ארדן עם שלושים ושמונה אחוזי תמיכה, מיד אחריו נמצאית שרת התרבות מירי רגב עם 37.8 אחוזי תמיכה, שר הטוצר משה כחלון במקום שמונה עם 37 אחוזי שביעות רצון מתפקודו, ראש הממשלה בנימין נתניהו עם 32.1 %, ודרעי סוגר בפער ניכר עם 18.9 אחוזי שביעות רצון בלבד מתפקודו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.