כיצד יוכלו פעילי 'יחד' לקבל את כספם?

לאחר שאלי ישי הודיע לפעיליו כי תשלום משכורתם יתעכב, מסבירים משפטנים מה על הפעילים לעשות כדי לקבל את כספם

חבר הכנסת היוצאת ויו"ר מפלגת 'יחד', אלי ישי, הודיע לפני מספר ימים לפעילי מפלגתו כי אין לו כסף לשלם להם את שכרם. עורכי הדין אסף מסדה וערן כהן, העוסקים בדיני עבודה, טוענים שלאור דבריו של אלי ישי אם הפעילים לא ימהרו להגיש בקשת פירוק למפלגה – ספק אם יוכלו לקבל את כספם.

לדברי עוה"ד מסדה וכהן, החוק מתייחס לפעילי מפלגה כאל עובדים לכל דבר ועניין, ועל כן, במקרה בהם קשיים כלכליים מונעים מהמעסיק, במקרה זה מפלגת יחד –
לשלם לעובדים – פתוחה בפני הפעילים הדרך לפנות לבית המשפט המחוזי ולבקש לפרק את המפלגה, באופן דומה בו ניתן לבקש פירוק של חברה.

לדברי עוה"ד מסדה וכהן, העובדים יכולים לפנות גם לבית הדין לעבודה ולדרוש את שכרם וזכויותיהם, אך הליך זה ממושך בהרבה וברוב המקרים עד שההליכים בבית הדין לעבודה מתנהלים ומגיעים לפסקי דין נכנסים המעסיקים להליכי פירוק, וכך משלם העובד פעמיים שכר טרחה לעוה"ד: פעם בגין ההליך בבית הדין לעבודה ובפעם השנייה בגין הליך הפירוק.

בתוך כך, הבוקר נעצרו בירושלים 2 קטינים ובוגר בחשד שהשליכו אמש בקבוק תבערה אל עבר תומכי אל ישי, בשעה שאלו קיימו עצרת תמיכה מתחת לביתו שבהר – נוף. בשעה זו הם נחקרים בתחנת מרחב מוריה והם יובאו להארכת מעצר במידת הצורך.

כזכור, אמש התקיים אירוע תמיכה באלי ישי מתחת לביתו, בו השתתפו כמה מאות פעילי ואנשי יחד.

במהלך האירוע, הושלך בקבוק תבערה לכיוון ישי ואנשיו, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק, אך עצם האירוע הוא תמרור אזהרה שמהווה עליית מדרגה בעימות הפנים ספרדי.

ישי אמר לעשרות תומכיו בשכונת הר נוף בירושלים, יו"ר מפלגת יחד אלי ישי למאות התומכים מחוץ לביתו: "אני אוהב אותכם, את כולם, את הפעילים, את ראשי המטות, וכל מצביעי יחד ועם ישראל. אני מודיע שאת המהפכה הזאת לא נעצור. אני כל כך מתחזק ומתעודד ממכם, האמונה שלכם בדרך שלנו מחזקת ומעודדת מאד".

ישי התקבל בקריאות "אלי אלי", ובשירת עוצו עיצה ותופר".

ישי התייחס לזיופים במערכת הפוליטית ואמר: "ידענו שזה יקרה, תיארנו לעצמנו והתכוננו לכל מיני תרגילים של פסילת קולות, הלכנו בדרך האמת, אולם לא פגענו באחרים לא באלימות פיזית ולא באלימות מילולית. אבל אנחנו את האמת נגיד, עשו כאן גניבת בחירות, הדמוקרטיה כאן נעלמה".
ישי תקף את ההתנכלות להנהגה הרוחנית ואמר:"הם רדפו ופגעו במרן ראש הישיבה, רדפו ופגעו בכל רבני המפלגה ותומכיה, כל מצביע ומצביע נפגע, אבל אני מודיע שאף אחד לא יעצור אותנו, אנחנו נמשיך ונבנה את התנועה בכל הכח , אנשים קרועים ועצובים".

לסיום אמר ישי: "גנבו לנו את הבחירות והכאב ענק כי לא הפסדנו בדמוקרטיה אלה בגניבה. הקמנו תנועה להרבות אהבת חינם בעם ישראל למרות כל ההפרעות. למעלה מ 30 שנה אני פועל במערכות בחירות, אבל האהבה הענקית שהיתה בבחירות האלו לא ראיתי מימי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.