כיצד לבחור משפחתון מקצועי שמרגיש כמו משפחה אוהבת?

בחירת מסגרת לתינוקות היא תמיד קשה ומאתגרת. הצורך לבחור במקום שיהיה חמים, נעים, מקצועי אך משפחתי שירגיש לו כבית. אז מהן השאלות אותן צריך לשאול, טרם ההחלטה הסופית ומהי הבשורה שיכולה להקל עליכם את הבחירה?

בבואך לבחור לילדכם מסגרת לימודית חמה ונעימה לקראת השנה החדשה, ההתלבטויות רבות. אז מהן השאלות שעלינו לשאול כאשר אנו עומדים בבחירת המקום הטוב ביותר עבורו, ולמה עלינו לשים לב בעיקר? בציבור החרדי, משפחתונים פרטיים קיימים לרוב, ולכן הבדיקה והבירור חשובים כפליים. חשוב לדעת, כי על פי הנוהל הקיים בחוק, הגדרת "משפחתון" מהווה מסגרת יום ביתית לילדים מגיל 3 חודשים ועד 3 שנים, בקבוצות קטנות של 5 ילדים, המאפשרת תשומת לב והשקעה אישית לכל תינוק ופעוט בקבוצה.

השאלות להם צריך לתת דגש הן:

– כמה ילדים במשפחתון, האם רק המטפלת נמצאת איתם?

– האם המשפחתון מרווח, נקי ואסתטי?

– האם מבחינה בטיחותית הבית מתאים לזאטוטים? האם יש חפצים מסוכנים במרחב הפעילות של הילדים?

– האם יש בו מספיק אויר צח ומעט שמש?

– האם יש במשפחתון גינה או שיוצאים עם התינוקות לגינה?

– מה קורה אם באופן פתאומי צריך לקחת את אחד התינוקות לרופא?

– האם המשפחתון כולו וסדר היום שלו מתנהל בחדר אחד? החלפות, משחק, אוכל…

– מה טווח הגילאים של הילדים במשפחתון?

– האם יש מספיק צעצועים מגוונים המתאימים לגיל התינוקות ולהתפתחות הילדים?

– מהם סידורי ההאכלה במשפחתון?

לאחר הבירורים והבדיקות, וקודם ההחלטה המכרעת, כדאי להכיר רשת חדשה ונוספת שהוקמה זאת הפעם הראשונה, למען הציבור החרדי. זאת הוקמה לאחר דרישה מצד הציבור על הצורך הרב, ברשת מפוקחת ומקצועית.

עד היום, לא הופעל מערך משפחתונים ייעודי למגזר החרדי בישראל, ובעקבות ההחלטה להרחיב פעילות זו, יצא לדרך המכרז להפעלת רשת משפחתונים, בסיומו נבחרה "פמילי" כמפעילת השירות למגזר החרדי, באמצעות מאות משפחתונים בפריסה ארצית, שיופעלו בפיקוח משרד הכלכלה. לצידה תפעיל גם רשת "נאות מרגלית" מערך משפחתונים בחלוקה גאוגרפית מקבילה.

זאת בשורה של ממש, בשדה החינוך החרדי לגיל הרך, רשת גני ילדים ומעונות יום של "בית יעקב", שתפעיל ותפקח על רשת המשפחתונים הארצית במגזר החרדי. הרשת תופעל תחת המותג החדש: "פמילי – הכי משפחתי שיש", רשת משפחתונים לילדי ישראל. ההחלטה על הבחירה בעמותת רשת גני הילדים ומעונות היום "בית יעקב", התקבלה בתום הליך מסודר ומקצועי, שנערך בידי וועדת המרכזים באגף למעונות יום ומשפחתונים במשרד הכלכלה.

על בחירה זו, אומר הרב יצחק גולדקנופף, מנכ"ל רשת גני ילדים ומעונות יום 'בית יעקב', כי ההחלטה לבחור ברשת כמפעילה גם את מערך המשפחתונים הארצי במגזר החרדי, מהווה אות כבוד לרשת גנ"י 'בית יעקב' ולעובדיו. וכי "הרשת שמחה לצרף נדבך נוסף וחשוב בתחום החינוך לגיל הרך, מתוך מחויבות אישית ומקצועית, בתחושת שליחות לגדל רבבות ילדי ישראל בערכי בית יעקב, במסירות ובחום, למען דור העתיד של עם ישראל".

מ"פמילי" נמסר כי צוותי ההוראה והמקצוע ערוכים להפעלת הרשת החדשה וכי הושקעו מאמצים רבים לאפשר תפעול נכון ויעיל של מערך המשפחתונים הייעודית למגזר החרדי, הכולל מאות סניפים בריכוזים החרדים בארץ, בסטנדרטים הגבוהים והאיכותיים ביותר, לטובת ילדי ישראל ולמען ציבור ההורים.

ועדת המכרזים של משרד הכלכלה, ציינה כי מטרת המהלך בכך שהאגף פועל לעידוד השתלבותן של נשים בעבודה, ע"י פיתוח שירות מקצועי להפעלת מעונות יום ומשפחתונים איכותיים המופעלים ע"י גופים שונים שהוכחו כפועלים בתחומם במקצועיות ראויה, תוך שאיפה להתחדשות מתמדת ולהשגת שביעות רצון מצד ההורים והילדים.

אם כך, כדאי ורצוי לבדוק גם את האפשרות המוצלחת הזאת, והעיקר, שתהיה השנה הבאה, מוצלחת, נעימה וטובה!

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. רק משפחתון מוכר רשמית.!!! או מעור שיש עליו פיקוח. המטפלות הכי טובה שתהיה עסוקה בביתה ותוך כדי שמירה על הילדים עושה את כל ה"סידורים" בבית מדברת בטלפון ועושה כביסה ומכינה אוכל וכ. ואין עליה פיקוח מהרגע שהדלת נסגרת…

    רותי |
    הגב