כיצד לשדרג את הטלפון הסלולארי?

בעשור השני של המאה ה- 21, כמעט לכל אדם החי במדינה בעולם המערבי יש טלפון סלולארי חכם ולעיתים אפילו כמה טלפונים. גם הישראלים מאוד אוהבים את הטלפונים החכמים שלהם ועוד יותר אוהבים לשדרג אותם מדי פעם. אך כיצד משדרגים את הטלפון הסלולארי בצורה יעילה וחכמה? ציבורים רבים בישראל מתעניינים בנושא זה והציבור הדתי אינו יוצא דופן כמובן. אז אם אתם רוצים לשדרג את הטלפון הסלולארי שלכם, כתבה זו מיועדת במיוחד עבורכם!

מדוע כדאי לשדרג את הטלפון הסלולארי?
הסיבה המרכזית להחלפת מכשיר הטלפון היא בעצם שידרוגו. אף אחד כמעט לא אוהב "להיתקע" עם טלפון ישן, כאשר בשוק יש מכשירים טובים יותר, ולעיתים אפילו במחיר זול יותר. מחקרים מראים כי כמעט מחצית מהאנשים המחליפים את הטלפון שלהם עושים זאת על מנת לשרדג אותו ואילו מיעוט המחליפים עושים זאת מכיוון שהמכשיר התקלקל. קצב השדרוג בישראל הוא גבוה למדי מכיוון שהישראלים אוהבים להיות כל הזמן מעודכנים ולא אוהבים להרגיש "פראיירים". השאלה היא כיצד עושים זאת בצורה חכמה. האם להחליף את המכשיר למכשיר של חברה אחרת לגמרי או לרכוש דור מתקדם יותר של המכשיר הקיים? ומה עם העלות הכספית? האם יש לנו בכלל תקציב לשדרוג הטלפון? האם יותר חשוב לי הנוחות, העיצוב או הטלפון כסמל סטטוס? על כל השאלות הללו חשוב לענות בכנות לפני שמשדרגים את הטלפון הסלולארי החכם.

טיפים לשדרוג חכם של הטלפון
כל מי שרוצה טלפון סלולרי מתקדם במחיר משתלם, צריך לברר אם הטלפון הנוכחי שלו הוא הטוב ביותר עבורו או שאפשר לשדרג אותו ואף לשלם פחות. הכלל החשוב ביותר בשדרוג טלפונים הוא: השוו מחירים גם מחוץ לחברה הסלולארית שלכם! בדקו כמה עולה לשדרג מכשיר בחברה שלכם אך גם אצל חברות אחרות וכמובן גם בחנויות עצמאיות המוכרות מכשירים. לא פעם, מכשיר שתקנו שלא דרך החברה הסלולארית יהיה זול יותר מאשר רכישה דרך החברה (כמו לדוגמא) טיפ חשוב נוסף הוא לברר אפשרות של מכירת הטלפון שלכם. שוק המכשירים מיד שנייה הוא שוקק תוסס למדי ותוכלו למצוא בו מציאות גם כקונים וגם כמוכרים. לעיתים תוכלו למכור את המכשיר שלכם בסכום שיהווה אחוז ניכר ממה שתשלמו על טלפון חדש. חשוב כמובן גם לבדוק כמה תשלומים נשארו לכם על הטלפון הישן, ואם נותר זמן רב כדאי אולי לחכות עם השדרוג (על מנת שלא תאלצו לשלם בו זמנית על שני מכשירים). תמיד ניתן גם לבקש מהחברה שלכם זיכוי על המכשיר הישן (אם כי מבצעים מוסג זה פחות נפוצים כיום לעומת לפני מספר שנים). וכמובן – ערכו סקר שוק מקיף בכל הקשור למכשירים השונים המתאימים לכם! סקר שוק מעמיק יחסוך לכם מאות שקלים ולכן מומלץ להשקיע בכך!

כיצד לבחור מכשיר חדש?
על כל אדם להחליט לפני הכל מהו התקציב שלו ולאחר מכן לערוך רשימה של הצרכים המיוחדים והספציפיים שלו לשימוש בטלפון. לאייפון יש יתרונות וחסרונות מסויימים ולגלקסי יתרונות וחסרונות אחרים (וכמובן גם לשאר סוגי הטלפונים). אם אתם זקוקים לטלפון בו תגלשו שעות ארוכות ותערכו שיחות ווידאו יש מכשירים המתאימים לכך, אך אם אתם בעיקר מדברים ומסמסים יש מכשירים אחרים שיותר יתאימו לכם. לאחר קביעת התקציב והצרכים שלכם, האופציות שלכם יצטמצמו, אך עדיין יהיו לכם אופציות רבות ולכן כדאי גם להתייעץ עם מומחים בתחום. שימו לב לפרמטרים כגון גודל המכשיר, מבנה המכשיר, צורת האחיזה של המכשיר, הדור של המכשיר, אפשרויות הגלישה באינטרנט ועוד. אם במכשיר הקיים שלכם אתם מרוצים מכל (או מרוב) הפרמטרים הללו כדאי לשקול בחירה במכשיר דומה (מדור מתקדם יותר) או אפילו לוותר על השדרוג. אם יש פרמטרים רבים שאינכם מרוצים מהם, חפשו מכשירים שיתאימו לצרכים שלכם.

לסיכום, הדרך לשדרוג מוצלח של הטלפון הסלולארי שלכם היא ארוכה וכוללת קביעת תקציב, הגדרת הצרכים שלכם, ביצוע סקר שוק והתייעצות עם מומחים. רק באמצעות השקעת זמן, מחשבה ואנרגיה, תצליחו לאתר את הטלפון הסלולארי המתאים לכם ביותר, ואז השדרוג יהיה גם משתלם!

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.