כיצד לשמור על הצנרת בבית

בטח אף פעם לא השקעתם הרבה מחשבה על רשת צינורות המים והביוב בתוך קירות הבית שלכם אשר מביאים אליכם הביתה מים קרים וחמים ומסלקים את הלכלוך שלכם לפי דרישה.

במידה ותתנו מעט תשומת לב על בסיס קבוע לצנרת של הבית שלכם, תוכלו להאריך את חיי הצנרת הביתית שלכם, למנוע נזילות ולהימנע מתיקונים יקרים. הנה מספר טיפים לשמירה על הצנרת בבית שלכם.

הימנעו משימוש בחומרים כימיקלים לפתיחת סתימות

סתימות הן אחת מבעיות הצנרת הכי נפוצות שיש בבית וניתן לרכוש כימיקלים שונים על מנת לפתוח אותן. אולם, לפעמים החומרים עושים יותר רע מטוב והם בעצם יכולים להזיק לצנרת ולאכול את הצנרת כמו חומצה.
בנוסף לכך, הם לא באמת פותחים את הסתימה עד הסוף אז הבעיה של הסתימה בסופו של דבר חוזרת על עצמה באיזשהו שלב. במקרה זה עדיף לקחת אינסטלטור שיפתח את הסתימה ויוודא שאין שום בעיית ניקוז.

הימנעו מסתימות עתידיות

סתימות בצנרת הן לא סתם מטרד. מים שמצטברים יוצרים לחץ מצטבר על הצנרת ובכך מקצרים את אורך חייהם של הצינורות. אז תשימו לב מה יורד אצלכם בכיור מטבח ובמקלחת, שימו לב ששאריות אוכל לא יורדים בכיור, הימנעו משיער בכיור מקלחת ושום דבר שלא אמור להיות באסלת השירותים.

תתקינו רשתות סינון מעל פתחי הניקוז במקלחות ותמשכו את השיער שמצטבר בפתח כל כמה שבועות על מנת למנוע הצטברות של שיער שסותם את הצנרת. תוודאו שאתם זורקים שאריות אוכל מהצלחת לאשפה לפני שאתם שוטפים כלים.

הורידו לחץ מים

לחץ מים גבוהה הוא נחמד ונעים במקלחת אבל הוא שם לחץ על הצנרת שלכם ומגביר את הסיכוי לנזילות או פיצוץ של צינור. ניתן בקלות כיום למדוד לחץ מים – מומלץ לתת לאיש מקצוע כמו אינסטלאטור לעשות זאת. במידה והחלטתם לבד למדוד לחץ מים ויש צורך להוריד את לחץ המים בבית, תתייעצו עם בעל מקצוע.

ריכוך מים

אם למים אצלכם בבית יש אחוז מינרלים גבוהה בתוכו (מים קשים) זה יכול לקצר את תכלת החיים של הצנרת שלכם. המינרלים האלה שהם בדרך כלל סידן ומגנזיום יוצרים אבנית בתוך הצנרת שלכם, מגבילים את זרימת המים ומעלים הלחץ על הצנרת. בנוסף, הם יכולים גם ליצור קורוזיה בצנרת ובאזורים של ההברגות.
במידה ויש לכם הצטברות של חומר לבן על הראש במקלחת שלכם או בברזים, תדעו שזה סימן שיש לכם הצטברות של מינרלים בצנרת כתוצאה ממים קשים.
כיום ניתן לטפל בבעיית המים הקשים עם מרכך מים אש מחברים לצנרת הבית ומכיל בתוכו סוג של פילטר אשר עושה את תהליך הריכוך.

דרכים שונות נוספות להימנע מבעיות בצנרת

  • חשוב שתדעו איפה הברז הראשי של הבית שלכם ככה שבמידה ויש לכם נזילה בבית תדעו כיצד לסגור את המים במהרה.
  • בידוד לצנרת תמיד טוב ומונע בעיות שנוצרות כתוצאה ממזג אוויר.
  • אף לא להשתמש בצינור חשוף במתקן תלייה על מנת לא להפעיל עליו משקל ולשחרר ממנו חלקים חשובים שיכולים ליפול.
  • תטפלו בבעיות מהר, אפילו נזילות קטנות יכולות לגרום לקורוזיה בצנרת או עובש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.