כיצד מתאימים את התאורה לחללי הבית השונים?

יצירת אוירה נעימה בבית נעשית באמצעות עיצוב הרמוני שלו. עיצוב הבית באופן שישנו קו מנחה המלווה את האבזור נותן תחושה של שלמות, נעימות, רוגע וגם של השקעה ומחשבה של בעלי הבית בעיצובו. כך הדבר גם לגבי תאורה. כאשר ישנו קשר בין גופי תאורה בחללים שונים בבית הדבר יוצר אוירה נעימה יותר, חיבור בין חללי הבית השונים אשר מצביע על חיבור בין האנשים בבית. היום ישנן אפשרויות רבות לבחירת גופי תאורה. אמנם לא ניתן בקלות לדעת כיצד יראה כל גוף תאורה ולעיתים ישנו צורך בעין מנוסה, אך ניתן לפחות לשער ולנסות.
גופי תאורה בעלי חיבורים וניגודים
תליית גופי תאורה סמוכים הנראים במבט אחד (למשל בכניסה ובסלון או בפינת האוכל ובסלון) שיש ביניהם משחק של חיבורים וניגודים יוצר מראה מעניין, שובבי וחמים. החיבורים והניגודים יכולים להיות במאפיינים שונים של גופי התאורה. למשל, הצורה יכולה להיות זהה- צלחת שטוחה, כדור, ריבוע וכו' אך אחד מהם יהיה צמוד תקרה ואילו האחר ישתלשל ממנה. השוני בין גופי התאורה יכול להיות גם החומר מהם הם עשויים, בסלון ניתן לתלות גוף תאורה מזכוכית בעוד בפינת האוכל או בכניסה הוא יהיה עשוי מחימר. גם הגודל יכול להיות השוני בין גופי התאורה בעוד הצורה היא זהה. מומחה מחברת איי אמ די תאורה לבית אומר כי מוטיב מקשר בין גופי תאורה סמוכים יחד עם הבדלים יוצר עניין עבור האורחים המגיעים אל הבית וגם עבורכם.
התאמת תאורה לתפאורה
כפי שמומלץ להתאים בין גופי התאורה השונים מומלץ גם לקשר וליצור הרמוניה ומשחק בין גופי התאורה לרהיטים ולחפצים המרכזיים שבחדר. כאשר לרהיטים ישנו צבע כהה הם דורשים תאורה חזקה ואילו כאשר הרהיטים הם בהירים, מספיקה תאורה חלשה יותר. כאשר הרהיטים הם בהירים אור לבן מתאים יותר. כאשר הצבעים הם חמים אור צהוב ישתלב טוב יותר. כמובן שגם צבעיו של גוף התאורה עצמו צריך להתאים לצבע הרהיטים או להיות ניטרלי.
גודל גוף תאורה לפי גודל ומהות החדר
גודל החדר ואף תפקידו הם בעלי השפעה על בחירת גוף התאורה. אם מדובר על חדר קטן מומלץ שגוף התאורה לא יהיה דומיננטי מדי. עדיף שיהיה צמוד תקרה, פשוט יחסית בצורתו ובצבעיו על מנת שלא "לגנוב" מהחדר עוד נפח או שתשומת הלב של הנכנס לחדר תתמקד מיד בו. בחדר כזה כל מטר הוא חשוב ואם גוף התאורה ישתלשל זה יתפוס נפח רב מדי. גוף התאורה צריך להתאים, כאמור, גם למהות החדר.
בחדר ילדים כמובן שכדאי להתקין מנורה המתאימה לילדים. ישנן היום מנורות בעלות צורות וצבעים מרהיבים שיוסיפו לאווירה העליזה בחדר הילדים. בחדר השינה מומלץ גוף תאורה בעל אור רך ועיצוב עדין.
לא להתפתות לקניה בזול
כמו בכל תחום גם בתאורה תמצאו בחנויות השונות הצעות מפתות יותר ופחות. יתכן שחלק מההצעות יהיו זולות ומפתות במיוחד. מומלץ לא לקנות את גוף התאורה הזול ביותר שתמצאו. מחיר זול ניתן מסיבה מסויימת שלעיתים מגלים אותה לאחר ההתקנה ואז כבר מאוחר מדי. במיוחד באזורים המרכזיים בבית – הסלון, פינת האוכל והכניסה. קנו גופי תאורה שאינם הזולים ביותר. כמובן שאין צורך לקנות נברשות עשויות זהב, אך כדאי שיהיה זה גוף תאורה בעל נוכחות אשר מחירו יהיה מן הסתם לא המחיר הזול ביותר בחנות.
ניתן להתייעץ עם איש מקצוע
אם אינכם בטוחים באשר לבחירתכם ולגוף התאורה המומלץ בחלל מסויים בבית ניתן להתייעץ עם איש מקצוע המבין היטב בתחום. ניתן להגיע אל החנויות עם צילומים של אזורי הבית או האזור לגביו יש התלבטות ולשמוע את ההצעה של יועצי התאורה. בכל מקרה, מומלץ לא לבחור תאורה דומיננטית מדי על מנת שלא תימאס עליכם לאחר תקופה. ראו מה מוצא חן בעיניכם, מה משתלב עם צבעי הבית, אילו גופי תאורה משתלבים זה עם זה והעיקר שהבית יהיה מלא באור…

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.